דמי שתיקה

דיין בכיר החשוד בטיוח פרשה חמורה – לדין משמעתי

נסים בן שמעון, ראש אבות בתי הדין הרבניים בתל אביב, ערך הסכם שבו התחייבה אשה שנאנסה על ידי בן דודה כי לא תגיש נגדו תלונה במשטרה

בניין המועצה הדתית ובית הדין הרבני בתל אביב, צילום: ori, wikipedia~בניין המועצה הדתית ובית הדין הרבני בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: ori, wikipedia~

הפרקליטות מתכוונת להעמיד לדין משמעתי את ראש אבות בתי הדין הרבניים בתל אביב, הרב נסים בן שמעון. הפרקליטות הודיעה על כוונה זו לבן שמעון בשבוע שעבר, לאחר שהתברר כי עשה הסכם שלפיו נאנסת לא תתלונן במשטרה נגד בן דודה, ובתמורה ישולמו לה 220 אלף שקל.

האשה, מדווח "הארץ", הגישה נגד בן שמעון תביעת פיצויים, שבמסגרתה נחשפה התנהגותו הבעייתית. פסק הדין בעניין הועבר לשרת המשפטים, ציפי לבני, והיא פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. לבני החליטה להעמיד את בן שמעון לדין משמעתי, שהסנקציה החמורה שהוא עשוי להוביל אליה היא הדחה. לבן שמעון ניתנו 30 יום להגיש את תגובתו.

"כיכר השבת" מציין כי בן שמעון הוא גיסו של הרב שלום כהן, שהחליף את הרב עובדיה יוסף כנשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס. בן שמעון אמור לפרוש לגמלאות במארס 2015. למרות החשדות החמורים שעלו מפסק הדין, בן שמעון ממשיך לכהן כדיין וכראש אבות בתי הדין הרבניים בתל אביב. התפקיד מקביל לנשיא בית משפט מחוזי.

לפי פסק דין שכתבה השופטת דליה גנות מבית המשפט המחוזי בתל אביב, בן שמעון ערך הסכם ולפיו אשה חרדית (המכונה א'),

למרות חשדות חמורים שעלו מפסק דין שנתן בית המשפט, בן שמעון ממשיך לכהן כדיין וכראש אבות בתי הדין הרבניים בתל אביב

שנאנסה על ידי בן דודה (י"פ, השם המלא אסור בפרסום) מאז היתה ילדה בת 11 וחצי ועד שהיתה בת 18, תימנע מהגשת תלונה למשטרה תמורת פיצוי של כ-220 אלף שקל. ההסכם נחתם בלשכתו של בן שמעון בבית הדין הרבני.

מצבה הנפשי של א' הידרדר זמן קצר לאחר שילדה את בנה הראשון. היא סיפרה לבעלה על המעשים שביצע בה בן דודה במשך שנים. לדבריה, בילדותה הוא נהג לפגוש אותה בביתה, כשהוריה היו בעבודה. בין השאר הראה לה סרטים ארוטיים ובשלב מסוים החל לגעת באיבריה האינטימיים. כעבור כמה חודשים הכריח אותה לקיים אתו יחסי מין מלאים. מפגשים אלה נמשכו עד שהגיעה לגיל 18 והחלה ללמוד רחוק מהבית.

למרות ההסכם עם בן דודה פנתה האשה למשטרה וב-2011 גזר עליו בית המשפט, בהסדר טיעון, עונש של שבע וחצי שנות מאסר. בן שמעון, שנחקר במשטרה לאחר שא' הגישה תלונה, הבהיר כי לא ידע על חומרת המעשים. "הם אמרו שזה דבר לא נעים שקרה בעבר וביקשו שאני ארשום את ההסכם ואני זה שערכתי אותו בכתב", אמר.

לידיעה ב"הארץ"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?