אוטובוסים בשבת במשולש

כץ: תחבורה ציבורית בשבת בין יישובים ערביים

משרד התחבורה מקדם הפעלה של אוטובוסים בשבת באזור חדרה ובמשולש, בעקבות פנייה של ח"כ תמר זנדברג וארגון תחבורה היום

06/11/2014 21:07

תגיות: אוטובוסים בשבת ·  יישובים ערביים ·  ישראל כץ ·  משרד התחבורה ·  קווים ·  תחבורה היום ·  ח"כ תמר זנדברג

שר התחבורה, ישראל כץ. צילום: David Fainshtein, Jerusalem. wikipediaשר התחבורה, ישראל כץ. צילום: David Fainshtein, Jerusalem. wikipedia

משרד התחבורה מקדם הפעלת קווי אוטובוס בשבת באזורים שבהם יש ריכוז גבוה של יישובים ערביים. הנחיה בעניין זה הועברה לחברת קווים, שמפעילה אוטובוסים באזור המשולש וחדרה.

החברה אמורה להתחיל להפעיל אוטובוסים באזורים אלה בשבתות בינואר הקרוב. מספר הנוסעים הצפוי באותם אזורים בסופי השבוע הוא 20 עד 30 אלף.

משרד התחבורה העביר הנחיה חדשה בעניין בעקבות פנייה של ח"כ תמר זנדברג ממרצ וארגון תחבורה היום. זנדברג והארגון תהו מדוע נאסרת הפעלת אוטובוסים בשבת בקרב האוכלוסייה הערבית.

שר התחבורה, ישראל כץ, השיב לאחרונה על פנייתם. בתשובתו נכתב כי משרד התחבורה "פועל להתאמה של שירותי התחבורה הציבורית המופעלים ביישובי האוכלוסייה הערבית לשעות ולימי הפעילות הרלבנטיים. בשבועות הקרובים צפויה הפעלת שירות

הסוגיה היחידה שנשארה פתוחה היא מי ינהג באוטובוסים בימי שבת, המוגדרים ימי מנוחה

של תחבורה ציבורית פנימית ואזורית בין יישובים ערביים".

משרד התחבורה מסר ל"כלכליסט" כי הוכנה תוספת תקציבית של כ־100 מיליון שקל בשנה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. כיום מקצה המשרד כ-230 מיליון שקל בשנה לתמיכה במגזר הערבי.

מהמשרד נמסר עוד, שהכוונה היא להפעיל את השירות בכל אזורי הארץ שבהם יש ריכוזים גבוהים של אוכלוסייה ערבית – אך לא בערים מעורבות. הסוגיה היחידה שנשארה פתוחה היא מי ינהג באוטובוסים בימי שבת, המוגדרים ימי מנוחה. האפשרויות שנשקלות הן להעניק תוספת תשלום על עבודה בשבת או לשכור נהגים חדשים.

לידיעה ב"כלכליסט"איך תוכל לפעול?