"עבודה זרה בהר הבית"

חדו"ש: הרבנות מובילה את ישראל למלחמה עם הנצרות

מנכ"ל חדו"ש, עו"ד רגב, פנה ליועץ המשפטי לממשלה לשקול חקירה נגד רבנים בכירים בשל פגיעה ברגשות דת, בחופש הפולחן ובסדר הציבורי

30/09/2014 15:10

תגיות: הרבנים הראשיים ·  השגרירות הנוצרית בירושלים ·  תפילה ·  שערי חולדה ·  עו"ד יהודה וינשטיין ·  בנימין נתניהו ·  נפתלי בנט ·  עו"ד אורי רגב

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. צילום: Oyoyoy, wikipediaהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. צילום: Oyoyoy, wikipedia

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, בבקשה לשקול פתיחת חקירה נגד הרבנים הראשיים, יצחק יוסף ודוד לאו, וכן רבנים נוספים, בעקבות המאבק שבו פתחו נגד קיום תפילה של עולי רגל נוצרים בשערי חולדה בסוכות הקרוב.

רגב פנה גם לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר לשירותי דת, נפתלי בנט, בדרישה שיכריזו כי הם מתנערים מהמאבק לביטול התפילה ומתנגדים לו. לדברי רגב, "מתברר שההקצנה בממסד הדתי ובעולם החרדי מסבכת את ישראל בהכרזת מלחמה נגד הנצרות ובעימות עם העולם הנוצרי".

השגרירות הנוצרית בירושלים, אחד הגופים הנוצריים הידידותיים ביותר לישראל, עורכת מדי סוכות כנס גדול בירושלים בהשתתפות אלפי עולי רגל. בין היתר מתוכננת בהושענה רבא (15 באוקטובר) תפילה של המשתתפים ליד שערי חולדה בדרום הר הבית.

ארגון הרבנים הקיצוני "דרך אמונה" ורבנים נוספים פתחו במאבק כדי למנוע את תפילת עולי הרגל הנוצרים. הם פרסמו גילוי דעת תחת הכותרת "לא תכרות להם ברית ולא תחנם". לטענתם, מדובר ב"מיסיון המבקש לחדור בעורמה לנשמות ישראל ועל מנת להדק את אחיזת הכנסייה במקומות חדשים בעיר העתיקה. אנו מגלים דעתנו שאין לאפשר טכסים של עבודה זרה בהר הבית ובסביבותיו". על הכרוז חתומים בין היתר רב העיר רחובות, שמחה הכהן קוק, רב העיר העתיקה אביגדור נבנצאל, רב העיר פתח תקוה, מיכה הלוי, ויו"ר איגוד רבני "דרך אמונה", ברוך אפרתי.

למאבק הצטרפו הרבנים הראשיים יוסף ולאו, שקראו "לאותם אלו שאחראים על מתן אישור לדבר זה – מנעו התכנסות זאת".

הרבנים הראשיים: 'מטרתם של המארגנים לנעוץ את ציפורנם בעיר ובארץ הקודש, ולנתק מארץ החיים את אחינו בית ישראל'

הרבנים הראשיים טוענים ש"מטרתם של המארגנים לנעוץ את ציפורנם בעיר ובארץ הקודש, ולנתק מארץ החיים את אחינו בית ישראל. על פי תורתנו הקדושה חייבים להתרחק מאירוע זה, ואסור בשום פנים ואופן להתחבר עמם".

רגב קרא לנתניהו, לבנט ולסגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, "להודיע ברבים שאתם דוחים בשאט נפש את פניית הרבנים הראשיים". כן הוא מבקש מויינשטיין "לשקול בדחיפות אם בהודעות פומביות אלה לא נעברה לכאורה עבירה פלילית של פגיעה ברגשות דת בניגוד לסעיף 173 לחוק העונשין ופגיעה בחופש הפולחן ובסדר הציבורי".

רגב גם מבקש מוויינשטיין להוציא "הנחיות ברורות לגורמי דת המתבטאים ופועלים תכופות נגד מאמיני דתות אחרות, ובמיוחד לעובדי הציבור שביניהם, על המגבלות העונשיות והמשמעתיות [ביחס לעובדי הציבור] החלות עליהם". הוא מציין ש"בשנים האחרונות אנו רואים החרפה הולכת וגוברת של התבטאויות ממעגלים אלה, אשר יש להן לעתים תכופות אופי גזעני, אנטי נוצרי / מוסלמי, ומסית. הגיע הזמן לשים להן קץ".

לדבריו, "לאחר שהרבנות הראשית וגורמים חרדים נוספים השתלטו על הכותל וגרמו בכך נזק אדיר ליחסי ישראל והתפוצות, נראה שהם מבקשים להרחיב את שליטתם אף לאתרים היסטוריים נוספים והיעד הפעם הוא אזור שערי חולדה. הקנאות הדתית אינה מתחשבת בחוקי המדינה, בערכי הדמוקרטיה וחירויות האדם, באינטרסים האסטרטגיים של מדינת ישראל ואף לא בסיכון שלומן של קהילות יהודיות ברחבי העולם".

ראו ידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?