מוחים בכל תוקף

מאבק קברים ברחוב החומה השלישית בירושלים

העדה החרדית ואתרא קדישא טוענות כי עבודות שנעשות במקום גורמות לחילול קברים

11/08/2014 16:33

תגיות: אתרא קדישא ·  העדה החרדית ·  רחוב החומה השלישית ·  קברים ·  חפירות ·  הרב יצחק טוביה וייס

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה (צילום אילוסטרציה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

עבודות שמתבצעות ברחוב החומה השלישית בירושלים מעוררות את כעסם של אנשי העדה החרדית ואתרא קדישא. היום הודיעו העדה החרדית ואתרא קדישא כי הן יוצאות למאבק "חסר פשרות" נגד עבודות החפירה, שלטענתן מתבצעות במקום שבו יש קברים.

אנשי העדה החרדית ואתרא קדישא אומרים כי העבודות נעשות ללא כל פיקוח וכי הן גורמות לחילול הקברים.

"כיכר השבת" מדווח כי רבני בד"צ העדה החרדית, בראשות הרב יצחק טוביה וייס, דורשים שהחפירות יתבצעו תחת פיקוח מטעמם. הם מאיימים כי אם לא יהיה פיקוח כזה, הם ייצאו להפגנות מחאה באתר הבנייה. במודעה שפרסמו, תחת הכותרת

אנו... פונים אל כל הגורמים הקשורים לפשע זה: להפסיק מיד את החפירות

 "השקט לא נוכל", נכתב: "נחרדנו לשמוע כי רשות העתיקות מבצעת עבודות חפירות מאחורי רחוב החומה השלישית, במקום שיש חשש לפגיעה בקברי ישראל, ומבלי להכניס מפקחים במקום.

"אנו מוחים על כך בכל תוקף ועוז, ופונים אל כל הגורמים הקשורים לפשע זה: להפסיק מיד את החפירות. ובאם חס ושלום ימשיכו שם החפירות ללא פיקוח כראוי, אנו קוראים לכל בית ישראל לצאת במחאות גדולות ולעצור בעד המשחית".

בסוף המודעה נכתב: "חס ושלום לפגוע במקום שיש חשש קברי ישראל, וכל בית ישראל חייבים למחות על זה בכל תוקף".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?