לבד בבית החולים

חיילים יוצאים בשאלה שנפצעו אושפזו ללא ההורים

הוריהם של שניים מהחיילים הפצועים לא ביקרו אותם. החיילים מקבלים סיוע מארגונים התומכים ביוצאים בשאלה

05/08/2014 13:41

תגיות: יוצאים בשאלה ·  צוק איתן ·  פצועים ·  עמותת "הלל" ·  "יוצאים נכנסים ללב"

מערכת כיפת ברזל מיירטת רקטה שנורתה מעזה. צילום: Flickr - Israel Defense Forcesמערכת כיפת ברזל מיירטת רקטה שנורתה מעזה (צילום אילוסטרציה). צילום: Flickr - Israel Defense Forces

שלושה חיילים יוצאים בשאלה נפצעו בלחימה במבצע צוק איתן. משפחותיהם של השלושה ניתקו את הקשר איתם בעקבות הגיוס לצה"ל. לאחר הפציעה, רק משפחה אחת קיבלה בחזרה את הבן הפצוע. השניים האחרים נעזרים בארגונים התומכים ביוצאים בשאלה.

אחד החיילים נפצע קל ברגלו ובבטנו מרימון שהושלך על חיילים שסרקו מבנים. הוריו, שמתגוררים במאה שערים, נידו אותו. אחרי הפציעה ביקרו אצלו רק קרובי משפחה רחוקים וחברים. אחד החברים סיפר שמאז שהצעיר עזב את העולם החרדי, הוריו החליטו לנתק את הקשר עמו לחלוטין. גם אחרי שנודע להם על פציעתו הם בחרו לא לבקר אותו.

החייל סיפר ל"ידיעות ירושלים", שתקופה קצרה אחרי שעזב את העולם החרדי נודע לאביו, שמזוהה עם הפלגים הקיצוניים, שהוא

אביו של אחד הפצועים מזוהה עם פלגים קיצוניים. ביום שבו התגייס הבן הפגינו האב וחבריו מול לשכת הגיוס

עומד להתגייס לצה"ל. ביום הגיוס הגיעו האב וחבריו לקהילה להפגין מול לשכת הגיוס.

חייל יוצא בשאלה נוסף שנפצע אושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע. הוריו לא ביקרו אצלו. רק כמה ימים אחרי הפציעה הגיעו אחיו לבקרו. חיילים אחרים נתמכים על ידי עמותת "הלל", המסייעת ליוצאים בשאלה. לחייל המסוים הזה מסייעים מאיר נאור וחבריו מקבוצת "יוצאים נכנסים ללב", שהביאו לו מתנות וחבילות מזון.

ב-ynet נכתב כי החייל השלישי, שנפצע קל, למד בישיבה עד לפני חצי שנה ואז החליט להתגייס לצה"ל. משפחתו קיבלה אותו לאחר הפציעה. אחרי טיפול קצר בבית החולים שב החייל למשפחתו והוא מתכוון להישאר אתה עד שיחלים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?