אפיקורסים במלחמה

רב חרדי: אולי עדיף שחיילים ייהרגו

הרב ישראל יצחק קלמנוביץ', מבכירי פלג הקנאים הירושלמי, מביא נימוקים רוחניים כדי להבהיר למה עדיף שחיילי צה"ל ימותו כקדושים בעזה מאשר ימשיכו לחטוא

04/08/2014 15:31

תגיות: הרב ישראל יצחק קלמנוביץ' ·  צה"ל ·  חיילים ·  אפיקורסים ·  מיתות בית דין

חיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickrחיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה (צילום אילוסטרציה). צילום: Israel Defense Forces, flickr

אולי עדיף שחיילי צה"ל ייהרגו וייחשבו לקדושים, מאשר שיחיו ויבצעו עבירות חמורות. דברים אלה אמר בשבוע שעבר הרב ישראל יצחק קלמנוביץ', מבכירי פלג הקנאים הירושלמי. קלמנוביץ' הביא שני נימוקים לעמדה זו: מי שנהרג על ידי גוי נקרא קדוש; בשעת מלחמה יש הרהורי תשובה ועדיף למות לפני שחוזרים לחטוא.
לדבריו, יהודי "שנהרג על ידי גוי נקרא 'קדוש'. צריך שיקול גדול, מה כדאי להם: אם כדאי עדיין לחיות ויהיו חייבי כריתות, מחללי שבת, אוכלי טריפות חזיר; או לא – להיות נהרג על ידי גוי ונקרא קדוש".

לפי ידיעה ב-News1, קלמנוביץ', שעומד בראש רשת כוללים בבני ברק ובירושלים, אמר כי החילונים בישראל אינם בגדר תינוק שנשבה (אדם שלא למד יהדות ויש לדונו לכף זכות), אלא בגדר אפיקורסים (כופרים במזיד). "ודאי יש בהם מסיתים ומדיחים ממש, שמצווה לגנותם. אסור להתפלל עליהם!" אמר הרב.

ודאי יש בהם מסיתים ומדיחים ממש, שמצווה לגנותם

לפי הבלוג "בעולמם של חרדים", הרב הוסיף: אומרים שכשהולכים למקום סכנה יש איזה הרהורי תשובה ואם אחד הרהר תשובה קצת ואחר כך אם יהיה נהרג אחר תשובה מיתה מכפרת ואם יחזור לקדמותו מה יהיה יעשה עוד פעם כל העבירות, חייבי כריתות, חייבי מיתות בית דין מחללי שבת כפירה".

לדברי קלמנוביץ', "אנו נמצאים במדינה של ממשלה הרוצה לעקור יסודות הדת ולהביא שמד על הכל וכמו שאמר רבי חיים ז"ל מבריסק תכלית הציונים הוא לעקור יסודות הדת ונצרך לזה לכבוש כל מקומות מושבות ישראל בכדי שיהיה עולה מטרתם וזה תכלית המדינה לעקור יסודות הדת. היום כל אחד יודע את זה בפשטות".

לידיעה ב-News1

לדברי הרב בבלוג "בעולמם של חרדים"איך תוכל לפעול?