תא טרור חרדי

לראשונה: רשימה שחורה של בריונים חרדים

ברשימה נכללים שמותיהם ותמונותיהם של למעלה מעשרים קיצונים חרדים שהיו מעורבים בתקיפות ובמעשים פליליים אחרים

04/08/2014 15:23

תגיות: קיצונים ·  רשימה שחורה ·  תקיפה ·  טרור ·  חמאס ·  בית שמש

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה (צילום אילוסטרציה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

גופים חרדיים הפיצו ״רשימה שחורה״, הכוללת את שמותיהם של קיצונים חרדים שהיו מעורבים בתקיפות ובמעשים פליליים אחרים. הרשימה הופצה בעקבות תקיפתו של חייל מילואים, שבא בשבוע שעבר לבית שמש כדי לבקר את הוריו וילדיו.

הקיצונים ששמותיהם נכללים ברשימה מכונים על ידי מחבריה ״טרוריסטים שמשחירים את הציבור החרדי״. הרשימה נועדה למנוע מהם אפשרות לגייס כספים ותרומות בבית שמש ומחוצה לה. ברשימה נכללים שמותיהם של למעלה מעשרים איש ותמונותיהם.

אחד האנשים ששמם מופיע ברשימה הואשם בתקיפת חבר מועצת העיר בית שמש, צוות צילום של ערוץ 10 וכתבת של גלי צה"ל. אדם נוסף ברשימה היה פעיל מרכזי במאבק התמיכה באם המרעיבה בירושלים.

רשימת הקיצונים מופצת ברשתות החברתיות, בווטסאפ ובפייסבוק. האחראים לה, ובהם אהרל׳ה יקטר, חרדי מבני ברק,

אחד האנשים ברשימה הואשם בתקיפת חבר מועצת העיר בית שמש, צוות צילום של ערוץ 10 וכתבת של גלי צה"ל

אומרים, ״נתלה בהמשך מודעות בערים החרדיות, כדי שאנשים ידעו מי הם הטרוריסטים שמשחירים את פניו של הציבור החרדי״.

ירוחם אסטרייכר, חרדי תושב בית שמש, סבור כי היוזמה לא תביא למיגור התופעה. ״זה רק יביא להם עוד ועוד כסף מהתומכים שלהם בארה״ב ובאירופה", אמר אסטרייכר לוואלה. "ככל שהם מוכיחים שמנסים להצר את צעדיהם, יש מי שדואג להם יותר. זה לא אומר שאנחנו צריכים לשתוק״.

לדברי אסטרייכר, ״מי שמכיר אותם יודע שהם כמו החמאסניקים. צריך לשלוח אותם לעזה, זה המקום הטבעי שלהם. יש תא טרור בתוך העיר ולאף אחד לא אכפת ולכן הגיע הזמן שהתמונות שלהם ירוצו ושהציבור החרדי יעשה הכל כדי להוקיע אותם החוצה ממנו״.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?