עוד עשרה גדודים

עמידרור: יש שממיתים עצמם באוהלה של תורה ויש שקבורים בהר הרצל

בפגישה עם צעירים חרדים אמר האלוף במילואים, כי מצב שבו חלק מהחברה משרת ומשלם מסים וחלק לא – הוא לא נורמלי

04/08/2014 15:17

תגיות: האלוף במילואים יעקב עמידרור ·  חוק הגיוס ·  מילואים ·  שריון ·  חי"ר

האלוף (מיל') יעקב עמידרור. צילום: AntiBiometrics-7212, wikipediaהאלוף (מיל') יעקב עמידרור. צילום: AntiBiometrics-7212, wikipedia

"החברה הישראלית, של אלו שגם משרתים וגם משלמים מסים, לא לאורך זמן תהיה מוכנה לסבול את המצב שבו החרדים ממיתים עצמם באוהלה של תורה, ואחרים ממיתים עצמה בהר הרצל", אמר האלוף במילואים יעקב עמידרור. "הדבר הזה לא נורמלי. הוא לא יכול להימשך בכלל, ולא יימשך לאורך זמן".

למרות דבריו הקשים, עמידרור הביע מורת רוח נוכח חוק הגיוס החדש, שקודם על ידי מפלגת יש עתיד. הוא ציין כי לדעתו “אין התלהמות נגד חרדים, מפני שהיום זה לא תקין פוליטית לצאת נגד חלקים בעם ישראל".

עמידרור העלה טענות אלה בפגישה עם צעירים חרדים. באתר "שטיבל" נכתב כי הוא התייחס גם לסוגיית גיוס החרדים. “אם היו לנו היום עוד עשרה גדודים של שריון, חי”ר ותותחנים, אפשר היה לגייס פחות אנשי מילואים", אמר.

אם יהיו מספיק חרדים להקים חטיבה חרדית, תהיה חטיבה שכולה גברים. את הסידור ימצאו

כשנשאל בנוגע להתאמת השירות הצבאי לאורח החיים החרדי השיב עמידרור, שהן בחיל האוויר והן בחיל המודיעין משרתים חרדים בתנאים נאותים.

הוא הוסיף: “אם יהיו מספיק חרדים להקים חטיבה חרדית, תהיה חטיבה שכולה גברים. את הסידור ימצאו. כשאני התחלתי, בשני גדודי הצנחנים לא היה מניין של דתיים. היום מפקד החטיבה דתי, אחד המג”דים שלו דתי, את מספר המ”פים אני כבר לא יודע להגיד לכם, לדעתי חלק ניכר. בגולני אם אתה לא דתי, אתה מיעוט מדוכא... הכל עניין של נכונות של הצבא להתארגן ושל החרדים להיות מוכנים לחיות חיים פחות נוחים".

לידיעה ב"שטיבל"איך תוכל לפעול?