חזרה לחריש

בניזרי קורא לחרדים לקנות דירות בחריש

השר לשעבר אמר בראיון לרדיו קול ברמה, כי עתידה של חריש הוא של עיר חרדית

26/07/2014 09:10

תגיות: חריש ·  שלמה בניזרי ·  דיור ·  יהודה שוקרון ·  קול ברמה

רחוב בישוב חריש שבמקומו מוקמת עתה עיר חרדית. 14032010 צילום גיל יערי פלאש 90.jpgרחוב ביישוב חריש, שם נבנית עיר חדשה. צילום: גיל יערי, פלאש 90

השר לשעבר שלמה בניזרי מש"ס קרא לזוגות צעירים מהמגזר החרדי לקנות דירות בעיר החדשה חריש. "העתיד של העיר הזו הוא של עיר חרדית. מי שהולך עכשיו יכול כבר לראות את הבניינים מוקמים, והעבודה בעיצומה", אמר בניזרי בראיון ליהודה שוקרון בתחנת הרדיו החרדית קול ברמה.

בניזרי טען כי "אנשים שיש להם אינטרסים במקומות אחרים" טוענים שחריש תהיה עיר חילונית ואומרים דברי דיבה על עמותות חרדיות שכבר זכו במכרזי בנייה במקום, כמו עמותת "לעבדך באמת". ב"כיכר השבת" נכתב כי לדבריו, מדובר בדברים לא נכונים ועמותות חרדיות זכו באלף דירות בחריש.

"בסוף החודש, ביום שני 27 ביולי, יש מכרז על 500 דירות", אמר בניזרי והתייחס למצוקת הדיור של זוגות צעירים חרדיים רבים.

לחרדים אין מקומות דיור, אפילו במרתפים בירושלים ובבני ברק אין מקום. על 'חושה' משלמים 3,000 עד 4,000 שקל

"לחרדים אין מקומות, אפילו במרתפים בירושלים ובבני ברק אין מקום. על 'חושה' משלמים 3,000 עד 4,000 שקל", אמר.

הוא ציין את המחירים הנמוכים של הדירות בחריש – דירה של שלושה חדרים ב-690 אלף שקל, ארבעה חדרים ב-793 אלף שקל וחמישה חדרים ב-863 אלף שקל. "איפה תמצא בארץ דירות במחירים הללו?" אמר בניזרי.

לדבריו, אם תתקבל הצעתו של שר האוצר, יאיר לפיד, לא לגבות מע"מ על דירות חדשות, המחירים יהיו נמוכים יותר. "תורידו שמונה עשר אחוז ומחיר דירת שלושה חדרים יגיע לסביבות ה-500 אלף שקל", אמר בניזרי.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?