תושיע אותנו

הרב רגב: צבא צריך. לא בטוח שצריך את ש"ס

בתפילה להצלחת מבצע "צוק איתן" בכותל המערבי אמר נשיא מועצת החכמים של ש"ס כי אלוהים נלחם למען עם ישראל ולכן אין צורך בצבא

24/07/2014 16:29

תגיות: הרב שלום כהן ·  ש"ס ·  צה"ל ·  צוק איתן ·  הרב אורי רגב ·  חדו"ש

חבר מועצת החכמים של ש''ס וראש ישיבת ''פורת יוסף'' הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. 06-10-2011. צילום: קובי גדעון/פלאש 90נשיא מועצת החכמים של ש''ס, הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

"אתם חושבים שעם ישראל צריך צבא? עם ישראל לא צריך צבא", אמר נשיא מועצת החכמים של ש"ס, הרב שלום כהן. לדבריו, אלוהים נלחם למען עם ישראל. הרב כהן אמר את הדברים בתפילה להצלחת המבצע, שהתקיימה אתמול בכותל המערבי.

ב"ג'רוזלם פוסט" נכתב כי כאשר משתתפי התפילה, שהיו המומים מדבריו, ביקשו ממנו לברך את חיילי צה"ל, אמר כהן: "כשאתה הולך לצבא אתה חושב שאתה נלחם? לא אתה נלחם, אני (אלוהים) נלחם בשבילך". בהמשך הדגיש נשיא מועצת החכמים את תרומתו של אלוהים להצלחה במערכה נגד חמאס. "הקדוש ברוך הוא, צעקנו אליו, צעקנו: 'ריבונו של עולם, תושיע אותנו בלי שיהיה צער לעם ישראל", אמר.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, הציע בתגובה שהרב כהן יישם את אמונתו שהתפילה היא הקובעת ולא השירות בצבא, וינחה את ש"ס להסתדר בלי מוסדות המדינה גם בתחומים אחרים. "אם המדינה לא זקוקה לצבא, אין ספק שהישיבות ותלמודי התורה לא זקוקים להקצבות מהאוצר. מעכשיו אפשר למסור את ההקצבות לחסדי שמים. אנחנו נסייע לחרדים בתפילות כנות לצמיחת כסף על עצים", אמר רגב.

התחום היחיד שבו הרב כהן הולך בדרכיו של הרב עובדיה יוסף הוא ההתבטאויות השערורייתיות

 לדבריו, "סביר להניח שיו"ר ש"ס, אריה דרעי, מתחיל להבין איזו טעות גדולה עשה כשמינה את הרב שלום כהן לנשיא מועצת חכמי התורה רק בגלל קרבתם הפוליטית. הולך ומתברר שהתחום היחיד שבו הרב כהן הולך בדרכיו של הרב עובדיה יוסף הוא ההתבטאויות השערורייתיות. טוב שש"ס והמפלגות החרדיות אינן חלק מן הממשלה, ואסור שישובו אליה. אפשר לקוות שתומכי ש"ס שאינם מוכנים לוותר על צה"ל יתפכחו, ינטשו את ש"ס ובבחירות הבאות היא תצנח אל מתחת לאחוז החסימה. בסופו של דבר רובנו סבורים שצריך צבא, אבל בכלל לא בטוח שצריך את ש"ס".

בחדשות 2 מציינים כי בתום דבריו נעתר הרב כהן לבקשת המתפללים, בירך את חיילי צה"ל ואיחל להם שיחזרו לביתם בשלום. מש"ס נמסר: "נשיא המועצה הרב שלום כהן הגיע לעצרת למען חיילי צה"ל, בירך בדמעות ובבכי את החיילים וביקש מכלל הציבור לקבל קבלה למען שובם בשלום. חבל שיש מי שכדי לעורר ריב ומדון מוציאים את הדברים מהקשרם".

לידיעה ב"ג'רוזלם פוסט"

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?