שתעוף לחלק האחורי

ייפתחו 10 קווי הפרדה חדשים. זוג חילוני הותקף באוטובוס באשדוד

חרדים דרשו שאשה תעבור לחלק האחורי של האוטובוס שבו נסעה ותקפו את הגבר שנסע אתה; משרד התחבורה עוד קווים שבהם תהיה הפרדה מגדרית

17/07/2014 18:24

תגיות: קווי הפרדה ·  אשדוד ·  משה בהר ·  משרד התחבורה ·  אגד תעבורה ·  סופרבוס

פעילות ארגוני נשים יושבות בחלק הקידמי של אוטובוס הפרדה במבצע נסיעה בקווי הפרדה 30.09.09 צילום שירן דדוןפעילות ארגוני נשים יושבות בחלק הקדמי של אוטובוס הפרדה. צילום: שירן דדון

שני תושבים חילונים באשדוד הותקפו על ידי חרדים כשנסעו בקו של אגד תעבורה בעיר. הנוסעים הם משה בהר וחברתו ח'. השניים נסעו יחד בקו 85 באשדוד. על פי דיווח במקומון "השבוע באשדוד", בזמן הנסיעה קם נוסע חרדי ואמר לנהג: "זה קו מהדרין ואני מבקש שתעיף את האשה לשבת מאחור". הנהג התעלם מהדרישה, והנוסע דרש בצעקות שיעצור את האוטובוס.

בהר אמר לחרדי, שחברתו יכולה לשבת בכל מקום באוטובוס. "יש מדבקה ברורה שכתוב בה שכל נוסע רשאי לשבת איפה שהוא רוצה... ואם יש הטרדה כלשהי מדובר בעבירה פלילית", אמר בהר.

כשירדו הנוסעים החרדים מהאוטובוס, הנוסע שדרש כי האשה תשב מאחור הכה את בהר בראשו. בהר ירד מהאוטובוס והותקף על ידי החרדים. הוא התקשר למשטרה, אבל לפי ידיעה באתר News1, החרדים נמלטו לפני שהגיעה ניידת. בהר אמר כי יחפש את התוקפים כדי להגיש נגדם תלונה במשטרה.

כשירדו הנוסעים החרדים מהאוטובוס, הנוסע שדרש כי האשה תשב מאחור הכה את בהר בראשו

מחברת אגד תעבורה נמסר כי נוסעים חרדים התווכחו עם נוסעים שישבו בחלק הקדמי של האוטובוס ודרשו שהאשה תעבור לחלק האחורי. "כאשר הנהג הגיע לתחנה ברובע ח', החרדים תקפו פיזית את הנוסע וירדו מהאוטובוס... הנוסע ביקש להזמין משטרה. הנהג הבחין שהתקרית הסתיימה ולא היה צורך בכך. לאחר מכן הנוסע הזמין משטרה באופן עצמאי".

משרד התחבורה פותח עשרה קווים נוספים שבהם תהיה הפרדה בין גברים לנשים. באזור העמקים תפעיל חברת סופרבוס חלק מקווי ההפרדה החדשים. בין השאר מדובר בקו עפולה-חיפה (קו 304), טבריה-מודיעין עילית דרך עפולה (קו 850) וטבריה-נתניה דרך עפולה (קו 851). קו הפרדה נוסף עשוי להיפתח בצפון הנגב, מבית שמש ליישובים אופקים, נתיבות ותפרח.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?