מלכלך את השכונה

קיצונים בבית שמש לחייל חרדי: תחזור לצבא ותמות שם

חייל שחיכה לאוטובוס ברמת בית שמש ב' הותקף על ידי קיצונים, שגם חטפו את כיפתו

כרזות במאה שערים בעקבות חוק הגיוס מכריזות לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס. 26.03.2014 צילום: נתי שוחט, פלאש 90כרזות שנתלו במאה שערים בעקבות חוק הגיוס: "לכלא ולא לצבא, לעולם לא נתגייס" (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

קיצונים בבית שמש קיללו חייל חרדי ואיחלו לו מוות. האירוע היה ביום שישי ברמת בית שמש ב'. תושבת העיר רחלי שלוס היתה בדרך לביתה, ואז שמעה קולות מתחנת האוטובוס הסמוכה – "חרד"ק! חרד"ק!" בתחנת האוטובוס היה חייל חרדי ושניים מתושבי השכונה החלו לקרוא לעברו קריאות גנאי.

שלוס סיפרה לאתר "חרדים 10" כי לשני הקיצונים הצטרפו בין שמונה לעשרה מתושבי השכונה, שקראו לחייל "אתה מלכלך את השכונה", "חיידק" ועוד. האדם הקיצוני ביותר בחבורה אמר לו: "תחזור לצבא ותמות שם".

אחד מחבורת הקנאים חטף את כיפתו של החייל מראשו, וזה חבש את כומתתו.

שלוס: הם זרקו עלינו משהו, כנראה פירות רקובים, ואחרי זה גם ירקו לכיווני

לדברי שלוס, "הם זרקו עלינו משהו, כנראה פירות רקובים, ואחרי זה גם ירקו לכיווני מכיוון שעמדתי לפני החייל כדי לחצוץ בינו לבינם".

שלוס הוסיפה: "אני יודעת שאלו קיצונים, ושיש חרדים בבית שמש שנלחמים בזה ומשלמים מחיר, אבל הציק לי שהיו שם אנשים שעמדו ולא עשו דבר. מה זה, הצגה?"

החייל התקשר למשטרה, אבל עד לסיום האירוע לא הגיעה ניידת למקום. תושב חילוני שעבר במקום ברכבו אסף את החייל. לאחר התקרית הלכה שלוס לתחנת המשטרה כדי למסור עדות. היא פגשה שם את החייל, שהגיש תלונה.

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?