אכזריות לא יהודית

הח"כים החרדים: "רצח הנער הערבי גורם נזק לכל יהודי"

סיעת יהדות התורה גינתה בחריפות את רצח מוחמד אבו חדיר משועפט: "מעשה מזעזע המבזה את העם היהודי"

ישיבת סיעת יהדות התורה, 7.11.2011. מימין: משה גפני, יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, אורי מקלב. צילום: יח''צסיעת יהדות התורה, נובמבר 2011. מימין: משה גפני, יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, אורי מקלב. צילום: יח''צ

סיעת יהדות התורה גינתה אתמול את רציחתו של הנער הערבי מוחמד אבו חדיר, תושב שועפט בירושלים. בהודעה ששלח יו''ר הסיעה, מנחם אליעזר מוזס, נאמר: "סיעת יהדות התורה בכנסת מגנה בכל תוקף את רצח הנער הערבי משועפט, וקובעת כי זהו מעשה מזעזע המבזה את העם היהודי".

בהודעה נאמר עוד: "כל רצח הוא דבר איום ונורא, בזוי ומזיק, ואסור שיתרחש. מי שרוצח מבצע פשע בכך שקיפד חיי אדם, ואם מדובר ביהודים – הרי שעברו על חוקי התורה וגם גורמים נזק נוראי ליהודים באשר הם".

חברי הכנסת של יהדות התורה הוסיפו כי מבצעי המעשה "אינם יכולים להסתתר מאחורי טיעון של נקמה או 'עשיית דין' בחוטפי ילדים. אסור שיעשה אדם דין לעצמו, וודאי שלא לעשות דין במי שאינו נמנה עליהם, אלא כל חטאו בכך שאינו אותו בן לאום כמותם".

שטיינמן: על מבצעי הרצח חל דין רודף, מכיוון שהמעשה סיכן את כלל עם ישראל

גם הרב הראשי, דוד לאו, גינה בישיבת מועצת הרבנות הראשית את רצח הנער הערבי. "זו אינה דרכה של תורה", אמר לאו. ב"כיכר השבת" מוסיפים שנשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, אמר כי על הרוצחים חל דין רודף.

הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, מנהיג הציבור הליטאי, גינה בחריפות את חטיפתו ורציחתו של אבו חדיר. גם שטיינמן, לפי "בחדרי חרדים", אמר כי על מבצעי הרצח חל דין רודף, מכיוון שהמעשה סיכן את כלל עם ישראל. "מעשה שכזה נוגד את דרך התורה", הסביר שטיינמן. לגינוי הרצח הצטרפו ראשי העדה החרדית, שפרסמו הודעה שבה הם מביעים זעזוע מהמעשה.

לידיעה ב"כיכר השבת"

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?