לאן נעלמה הרופאה?

חדו"ש: להעניש בחומרה קופות חולים שמדירות נשים

עלון של סניף קופת חולים מאוחדת בבית שמש כולל תמונות של גברים בלבד. תמונתה של רופאה העובדת במרפאה נעדרת ממנו

שלט בבית שמש, הדורש מנשים לא ללכת ליד בית כנסת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90שלט בבית שמש, הדורש מנשים לא ללכת ליד בית כנסת (צילום אילוסטרציה). צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בעלון שהפיצה קופת חולים מאוחדת בבית שמש מתפרסמות רק תמונותיהם של הרופאים הגברים המועסקים במרפאת הקופה בעיר. תמונתה של הרופאה העובדת במרפאה בבית שמש, ד"ר קרן לואיס, אינה מופיעה בחוברת.

החוברת פורסמה לרגל פתיחת סניף של מאוחדת ברמת בית שמש. תחת הכותרת "מאוחדת בית שמש – סוד ההצלחה", מתוארים המרפאה, שירותיה והרופאים העובדים בה. בידיעה ב-ynet נכתב כי בשער החוברת מופיעה תמונה של רופא ומאחוריו נראה ילד חובש כיפה. לא רק תמונתה של ד"ר לואיס אינה מופיעה בחוברת. אין בה כלל תמונות או אזכורים של רופאות או ילדות.

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, דרש מקופת חולים מאוחדת "לגנוז מייד את החוזרים המדירים רופאות ולהתחייב שלא תחזור על כך. עקרון שוויון מעמד האשה חל גם על קופות החולים, והדרתן המגונה היא מדיניות בלתי נסבלת ובלתי חוקית". רגב גם קרא לשרת הבריאות, יעל גרמן, "לפרסם תקנות שיטילו קנסות מרתיעים על קופות חולים ומוסדות בריאות אחרים בשל הדרת נשים. הגיע הזמן להבהיר לקופות החולים שיש מחיר לכניעה והוא יהיה כואב".

רגב קרא לשרת הבריאות, יעל גרמן, לפרסם תקנות שיטילו קנסות מרתיעים על קופות חולים בשל הדרת נשים

לדברי רגב, "קשה מאוד להבין קופת חולים שחושבת שחבריה יכולים לפגוש את דוקטור קרן לואיס ולקבל ממנה טיפול, אבל אינם יכולים לראות את תמונתה. הדרת נשים היא מגיפה שאסור להפסיק להילחם בה ולו לרגע. ברגע שאתה מרפה היא מרימה שוב את ראשה המכוער והחשוך".

רגב מציע, ש"אם לקופת חולים מאוחדת יש ציבור שלהערכתה אינו מוכן לראות תמונות נשים, ניתן להכין מהדורה של פרסומים, למי שיבקש זאת במפורש, ללא תמונות אנשים כלל".

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "מאחר שמדובר בחוברת למרפאה מסוימת שהקהל שלה הוא אך ורק חרדי, ואנחנו מכבדים את הלקוחות שלנו ואת אורחות החיים שלהם. אז כמו שמקובל אצלם אין בחוברת תמונות של נשים, זאת מבלי להפחית מכבודן של הרופאות. מאחר שהן עובדות במרפאה, הן יודעות שזה לא מפחית ממקצועיותן ומהגאווה שלנו בהן".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?