מרן חדש

הרב כהן בנאומו הראשון כמנהיג ש"ס: אלי בן דהן משוגע

ביקורת בש"ס על מינויו של הרב כהן לנשיא מועצת החכמים: "הוא תלמיד חכם, אבל אין לו כושר מנהיגות"

חבר מועצת החכמים של ש''ס וראש ישיבת ''פורת יוסף'' הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. 06-10-2011. צילום: קובי גדעון/פלאש 90נשיא מועצת החכמים של ש''ס, הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הרב שלום כהן מונה לנשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס. בטקס שנערך בבני ברק הזמין הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, את הרב כהן לנאום וכינה אותו "מרן". בנאומו הראשון כמנהיג ש"ס המשיך הרב כהן בהתקפות נגד הבית היהודי וכינה את סגן השר לשירותי דת, אלי בן-דהן, "משוגע".

באתר News1 נכתב כי מאחורי הכתרתו של הרב כהן עומד, למרות הכחשותיו, יו"ר ש"ס, אריה דרעי. הרב כהן נמנה על תומכיו של דרעי.

המינוי לא התקבל בשביעות רצון בחוגי ש"ס. באירוע שבו הכריז הרב יוסף על ההחלטה נכחו אלפי פעילים של ש"ס, אבל מחיאות הכפיים שלהם היו רפות.

ביקורת חריפה על דרעי ועל המינוי מותח חיים שאולזון בטור באתר News1. לדבריו, דרעי לא חשב על טובת ש"ס אלא על

באירוע שבו הכריז הרב יוסף על מינוי כהן לנשיא מועצת החכמים נכחו אלפי פעילים, אבל מחיאות הכפיים היו רפות

טובת עצמו בלבד ומינוי כהן הוא צעד לא חכם. שאולזון מציין שדרעי חושש מאוד שהרבנים יהיו נגדו, מכיוון שמחצית מחברי מועצת החכמים מתנגדים לו. הוא זקוק לאדם שיתמוך בו ויילך אחריו. מבחינתו של דרעי – אין טוב לתפקיד הזה מהרב שלום כהן.

הרב כהן הוא תלמיד חכם, מוסיף שאולזון, השאלה היא אם יש לו כושר מנהיגות ואם הוא יכול לכבוש את ההמונים. התשובה שלילית. כשכהן תקף את חובשי הכיפות הסרוגות, הוא לא הבין שעליו להתנצל מיידית. כשהתנצל, עשה זאת בחצי פה ועם פירוש משונה. "הוא הזיק לעצמו ולש"ס והוכיח, כי הוא לא האיש המתאים למלא את מקומו של הרב עובדיה יוסף", מוסיף שאולזון.

לידיעה ב-News1

למאמר מאת חיים שאולזון ב-News1איך תוכל לפעול?