בחזרה לכנסת?

הרב אמסלם מצטרף לליכוד

חבר הכנסת לשעבר, שנודה מש"ס והקים את תנועת "עם שלם", בחן גם את האפשרות להצטרף ל"הבית היהודי"

ח''כ חיים אמסלם מש''ס במסיבת עיתונאים בכנסת 17.11.10. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90הרב חיים אמסלם במסיבת עיתונאים בכנסת, נובמבר 2010. צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר הרב חיים אמסלם שלח אתמול טופס התפקדות לליכוד. אמסלם היה חבר כנסת מטעם ש"ס, אך נודה ממנה בגלל עמדותיו העצמאיות בנושאי דת ומדינה. בבחירות האחרונות התמודד בראש תנועת "עם שלם", שלא נכנסה לכנסת.

מאז הבחירות ניהל מטה "עם שלם" מבצע התפקדות לליכוד. עד כה, לדברי אמסלם, הצליח לפקוד יותר מ-1,200 איש. "החלטתי שמקומי בהתמודדות הבאה במסגרת הליכוד, שכן זו מפלגה שמאגדת בתוכה חרדים, דתיים ומסורתיים וה'מיין-סטרים' של עם ישראל", אמר הרב אמסלם ל-nrg.

אמסלם הוסיף: "גם מבחינה מדינית איני רואה כל הבדל רציני ומשמעותי בין הליכוד לבין 'הבית היהודי', היושבת בממשלה גם כאשר ראשה מצהיר על 'שתי מדינות לשני עמים' ומתכוון לשחרר מחבלים ולהקפיא את הבנייה בשטחי יהודה ושומרון – דבר המנוגד לחלוטין לדעותיהם. מה שמניע אותי היום הם

אמסלם מעריך כי מפלגתו תוכל להביא לליכוד שלושה-ארבעה מנדטים מקרב מאוכזבי ש"ס

נושאי הזהות היהודית, המתינות הדתית וקירוב הלבבות".

באתר "בחדרי חרדים" מעריכים כי אמסלם הודיע עתה על הצטרפותו לליכוד, מכיוון שלאחר אישור חוק המשילות פחתו מאוד סיכוייה של "עם שלם" לעבור את אחוז החסימה. למרות זאת, אמסלם טוען כי הוא מייצג בוחרים רבים, בפרט לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף. לדעתו, מפלגתו תוכל להביא לליכוד בין שלושה לארבעה מנדטים מקרב מאוכזבי ש"ס.

לאחר הבחירות ניהל אמסלם מגעים עם בכירים במפלגת "הבית היהודי", השר אורי אורבך ויו"ר הסיעה בכנסת איילת שקד. לדבריו, הנהגת "הבית היהודי" אינה ערוכה ואינה מעוניינת להכיל דעות כמו שלו.

לידיעה ב-nrg

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?