מהכלא לקהילה

האדמו"ר עבריין המין חזר מארה"ב

יעקב יצחק ראטה יש בכלא מעשיהו בגלל אונס ולאחר שחרורו יצא לארה"ב. השבוע חזר לישראל ובכוונתו להנהיג קהילה של "שומרי אמונים"

כלא שאטה. צילום: מיכאלי, ויקיפדיהכלא שאטה (צילום אילוסטרציה). צילום: מיכאלי, ויקיפדיה

יעקב יצחק ראטה, המכונה האדמו״ר מ"שומרי אמונים", הורשע באונס ונידון ל-16 שנות מאסר. במרס בשנה שעברה הסתיימה תקופת מאסרו בכלא מעשיהו.

מיד לאחר שחרורו עזב ראטה את ישראל וטס עם משפחתו לארצות הברית. הוא תכנן להקים שם קהילה חדשה, אבל נעצר על ידי האף-בי-איי בחשד ששיקר כשהצהיר בבקשת הוויזה שמעולם לא הורשע בפלילים. אתמול חזר ראטה ארצה וככל הנראה יהפוך בקרוב למנהיג באחת מקהילות ״שומרי אמונים״ בישראל.

ראטה הוא בנו של הרב אברהם חיים ראטה, האדמו״ר מ"שומרי אמונים", שעמד בראש חצר קטנה המונה כ-250 משפחות שמרכזה בירושלים. ראטה, שנפטר בקיץ 2012, קבע בצוואתו שכל בניו וחתניו יתפסו את מקומו בהנהגת החצר, כל אחד בעיר שבה קיים ריכוז חסידים גדול.

ראטה נעצר על ידי האף-בי-איי, בחשד ששיקר כשהצהיר בבקשת הוויזה שמעולם לא הורשע בפלילים

יעקב יצחק ראטה, בשנות ה-50 לחייו, תכנן כי לאחר שחרורו ממאסר יהפוך למנהיג באחת הקהילות בארץ. אבל כמה מאחיו מנעו ממנו להיות חלק מהנהגת החסידות. לכן החליט לצאת את ישראל לארה"ב ולעמוד בראש קהילה במונסי. כאמור, ראטה נעצר גם בארה"ב והיה כלוא שם כארבעה חודשים. השבוע שוחרר וגורש חזרה לישראל.

לפי ידיעה בוואלה, מעריכים שהוא ינהיג קהילה בקרית גת, שם מתגוררת קבוצת חסידים של ״שומרי אמונים״.

באתר ״בחדרי חרדים״ דווח כי אחד מאחיו של ראטה, המנהיג קהילה באשדוד, שלח את חסידיו לקבל את פניו בשדה התעופה. לפי האתר, האח מאשדוד גם יצא לארה"ב לצורך מסע "פדיון שבויים" וגייס סכומי עתק למימון ההגנה המשפטית של יעקב יצחק ראטה.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?