ממשיך לפתוח

הבעלים של קפה בצלאל: ההפגנות בשבת לא ירתיעו

אנשי העדה החרדית הפגינו נגד פתיחת הקפה בשבת. המנכ"ל עזר אביו הבהיר כי לא יחזור בו מההחלטה לפתוח בשבת

מתחם הבידור והבילוי החדש בתחנת הרכבת הישנה בירושלים פתוח גם בשבתות וחגים. 14-08-2013. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90מתחם הבידור והבילוי בתחנת הרכבת הישנה בירושלים, שפתוח גם בשבתות (צילום אילוסטרציה). צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

קפה בצלאל בירושלים, הממוקם בקרבת השכונה החרדית בתי ברוידא, פעל גם בשבת האחרונה. מול בית הקפה הפגינו עשרות מאנשי העדה החרדית, שמחו על חילול השבת והתעמתו מילולית עם יושבי בית הקפה.

בזמן ההפגנה היה במקום עזר אביו, מנכ"ל קפה בצלאל, שאמר ל"כיכר השבת" כי הוא רואה בהפגנות צעד לגיטימי. "הייתי מעדיף שההפגנות לא יהיו, אבל כל עוד הן לא אלימות זכותם להפגין. זו זכותו של כל אחד. כל עוד ההפגנות חוקיות, אז בסדר. אני לא מזלזל בהן. אם ההפגנות לא מפריעות לנו ולא מזיקות לנו, זו זכותם".

אביו אמר שאינו מתכוון לחזור בו מההחלטה לפתוח את קפה בצלאל בשבת. "אני מאוד מצטער שזה פוגע באוכלוסייה

אני מאוד מצטער שזה פוגע באוכלוסייה הדתית, אבל יש גם חילונים בעיר הזאת

הדתית, אבל יש גם חילונים בעיר הזאת, שהם לפחות 50% מתושבי העיר, ואני לא חושב שזה מפריע לאף אחד", אמר.

הוא אמר גם, שלמרות ההפגנה בשבת ואיומים שקיבל לקראת השבתות הבאות, ימשיך לפתוח את הקפה בשבת. לדבריו, סמוך לקפה בצלאל יש בתי עסק אחרים שפתוחים בשבת, אבל איש אינו מפגין נגדם. "אני מכיר אנשים אחרים שפותחים בשבת, מוציאים רמקולים ועורכים מסיבות ועושים שמח, אבל זה לא מעניין אותי. אני עושה הכל בשקט ואני נמצא במדרחוב, במקום שלא מפריע לאף אחד. אפשר לא לעבור כאן".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?