זכות משפחה לכל

פרס תומך בנישואים של בני אותו מין

בביקור במקסיקו אמר נשיא המדינה, כי למדינה אין רשות לגזול זכויות מחד-מיניים

נשיא המדינה, שמעון פרס, בביקור במכללה החרדית בירושלים. 20112011 צילום: אורי לנץ, פלאש 90נשיא המדינה, שמעון פרס, בביקור במכללה החרדית בירושלים. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

נשיא המדינה, שמעון פרס, הביע תמיכה בנישואים של בני אותו מין. בראיון ל-ynet שנערך בעת ביקור של הנשיא במקסיקו אמר פרס: "גם אדם שהוא חד-מיני הוא בן-אדם, יש לו זכויות. אין לנו רשות לגזול את הזכויות... אסור לקחת מהם את הזכות לנשום או את הזכות לאכול או את הזכות להקים משפחה".

פרס התבטא בעקבות הצעת חוק חיים משותפים, שיזם משרד המשפטים. הצעת החוק נועדה להסדיר מעין ברית זוגיות גם להומואים ולסביות. תזכיר החוק, שעליו חתומה שרת המשפטים ציפי לבני, הופץ בתחילת נובמבר. ההצעה עוד לא הונחה על שולחן הכנסת.

ועדת השרים לחקיקה אישרה אתמול הצעת חוק המבקשת לתקן את פקודת מס הכנסה ולהעניק לזוגות בני אותו מין נקודות זיכוי לילדיהם, לנקודות הזיכוי שמקבלים זוגות הטרוסקסואליים. "מדובר על סכום של עשרות אלפי שקלים המוענקים להורי הילד עד להגיעו לגיל 18, סכום שנמנע עד כה

פרס: אסור לקחת מהם את הזכות לנשום או את הזכות לאכול או את הזכות להקים משפחה

מזוגות הומוסקסואלים", אמרה חברת הכנסת עדי קול מיש עתיד, שהגישה את הצעת החוק. קול בירכה על שהמדינה רואה בזוגות בני אותו מין תא משפחתי לגיטימי.

הצעת חוק שהגישה ח"כ סתיו שפיר מהעבודה, המבקשת להעניק זכויות נישואים שוות לבני אותו מין, נפלה לפני כמה שבועות בוועדת השרים לענייני חקיקה.

שבוע לאחר מכן הגישה סיעת יש עתיד הצעת חוק, המבקשת להסדיר נישואים אזרחיים בישראל. ההצעה מדברת בין השאר על נישואים חד מיניים ונישואים של פסולי חיתון, באמצעות הקמת גוף מקביל לרבנות שיאפשר טקסים אזרחיים שיעניקו למתחתנים זכויות שוות. הצעת החוק של יש עתיד הונחה על שולחן הכנסת ותובא בקרוב לאישור ועדת השרים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?