סעיף נפשי

חשד: רשת של חרדים העניקה פטור פסיכיאטרי מגיוס

60 חרדים קיבלו בעזרת הרשת אישורים מזויפים שלפיהם הם סובלים מהפרעות נפשיות וקצבה חודשית של אלפי שקלים מהביטוח הלאומי

בחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים ביום האחרון שבו היה תקף חוק טל 01.08.2012 צילום נועם מוסקוביץ' פלאש 90.jpgבחור ישיבה בכניסה ללשכת הגיוס בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: נועם מוסקוביץ', פלאש 90

בתחילת החודש נעצרו שלושה גברים חרדים מירושלים, בחשד שהפעילו רשת שהעניקה אישורים פסיכיאטריים מזויפים ל-60 צעירים ומבוגרים, רובם חרדים. האישורים ניתנו לשם קבלת פטור משירות צבאי, או לצורך קבלת קצבת נכות נפשית מהביטוח הלאומי.

האישורים הושגו בעזרת כמה פסיכיאטרים שפעלו בשיתוף עם חברי הרשת, שחתמו על חוות דעת מתאימה. שבעה פסיכיאטרים תושבי ירושלים נחקרו בחשד למעורבות בפרשה. לפי ידיעה ב-nrg, הם הכחישו את כל החשדות נגדם ושוחררו בתנאים מגבילים.

בחקירת המשטרה התברר כי שלושת מפעילי הרשת נהגו לפנות לצעירים חרדים ולהציע להם להשתחרר משירות צבאי על סעיף נפשי. החשודים אמרו לצעירים כי יקבלו חוות דעת מפסיכיאטר, המאשרת כי הם סובלים מנכות נפשית. בעזרת האישורים קיבלו הצעירים פטור משירות צבאי. תמורת כל אישור

שבעה פסיכיאטרים תושבי ירושלים נחקרו בחשד למעורבות בפרשה

קיבלו ראשי הרשת כ-1,500 שקל.

מלבד האישורים לקבלת פטור משירות צבאי, הציעו ראשי הרשת לחרדים מבוגרים אישורים פיקטיביים בגין נכות נפשית. בעזרת אישורים אלה פנו אותם חרדים לביטוח הלאומי וקיבלו אישור לקצבה חודשית בסכומים הנעים בין 4,500 ל-7,000 שקל. לפי חישוב שנעשה בביטוח הלאומי, בעקבות פעילות הרשת התשלומים החודשיים על האישורים המזויפים היו צפויים להגיע לעשרות מיליוני שקלים בשנים הקרובות.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?