בברכת הרב

רבנים מתערבים בבחירות באשקלון

הרב יאשיהו פינטו ורבנים אחרים הודיעו על תמיכתם במתמודד איתמר שמעוני, ראש העיר בני וקנין פרסם כרוז המודיע כי הרב עובדיה יוסף תמך בו

אשקלון. צילום: wikipod, wikipediaאשקלון (צילום אילוסטרציה). צילום: wikipod, wikipedia

הרב יאשיהו פינטו מאשדוד הכריז באופן רשמי כי יפעל לבחירתו של איתמר שמעוני לראשות עיריית אשקלון. עד כה לא היתה מעורבות רבה של רבנים במערכות הבחירות באשקלון והמתמודדים לא נהגו להתהדר בתמיכתו של רב כזה או אחר. בבחירות הפעם, שייערכו ביום שלישי הבא, נדמה כי הרבנים הם שיכריעו את הכף.

ב-ynet מציינים כי נראה שפינטו הוא הרב בעל ההשפעה הרבה ביותר על קהל הבוחרים באשקלון. לרב פינטו יש אלפי חסידים באשקלון והוא מנסה להקים בעיר מוסדות של ישיבת שובה ישראל, שבראשה הוא עומד. פרט לרב פינטו, נהנה שמעוני – יריבו הגדול ביותר של ראש העירייה בני וקנין – גם מתמיכתו של הרב יצחק ברדה, תושב אשקלון ואחד הרבנים המוערכים בקרב תושביה.

יום לאחר הודעתו של פינטו פרסמו אנשי מטה הבחירות של וקנין כרוז המכריז על תמיכתו של הרב עובדיה יוסף בהמשך

נראה שפינטו הוא הרב בעל ההשפעה הרבה ביותר על קהל הבוחרים באשקלון

כהונתו של ראש העירייה. ימים אחדים לאחר מכן נפטר הרב יוסף.

ככל הנראה, גם חסידי הרב יעקב אביטן, המתמודד על מקום במועצה במסגרת ש"ס, יתמכו בווקנין. המטה של וקנין גם העלה לרשת סרטון שבו נראים רבנים שהעניקו לו ברכות במשך השנים, וביניהם הרבי מלובביץ' ועובדיה יוסף.

במטה שמעוני אמרו כי הצליחו לגייס לטובתם גם את הרב יעקב שריקי, המכונה "המאסטר", הרב אהרון לייב שטיינמן ורבנים נוספים, שאינם תושבי העיר.

ההכרזה של הרב פינטו עוררה תגובת נגד בקרב יוצאי חבר המדינות המתגוררים באשקלון, החוששים ממעורבותם של גורמי דת בנעשה בעיר. ביום שישי, פחות מיממה לאחר הודעתו של הרב פינטו, הופצו בשכונות שבהן יש ריכוזים של יוצאי חבר המדינות כרוזים ברוסית שתקפו את שמעוני. "עתיד העיר בידיכם!" "שמעוני מכר את העיר לחרדים!!!" נכתב בכרוזים.

לכתבה ב-ynetאיך תוכל לפעול?