עימות בדרך האחרונה

בן דהן ואריאל הותקפו בלוויית הרב יוסף

חלק ממשתתפי ההלוויה הגנו על שני אנשי הבית היהודי. לאחרונה היו כמה עימותים בין ראשי ש"ס לבית היהודי

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgהרב אלי בן דהן מהבית היהודי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

במסע הלוויה של הרב עובדיה יוסף הותקפו שניים מאנשי הבית היהודי – סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן, ושר השיכון, אורי אריאל. חלק מהמשתתפים בלוויה הקיפו את בן דהן ואריאל, כדי להגן עליהם.

ראשי ש"ס יצאו לאחרונה נגד בן דהן ואריאל, בטענה שהם "פגעו בעולם הישיבות".

ב-nrg מציינים כי בהכתרת הרבנים הראשיים לישראל תקף חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן, את בן דהן. כהן נמנע מלכנות את בן דהן בתואר רב ואמר: "אלי בן דהן, אני מקווה ששמך אלי בן דהן יותר טוב מסגן שר הדתות, כי כתר זה כמו סיר שהתינוקות מלכלכים בו ואתם שמים אותו על הראש. מסכנים".

ראשי ש"ס טענו לאחרונה כי בן דהן ואריאל 'פגעו בעולם הישיבות'

כהן הוסיף: "הבית היהודי, תעשו שבאמת יהיה כבוד לראשון לציון, שלא יהיה במועצה הדתית אשה יושבת ראש. זה מועצה דתית". כזכור, בתקופת מרוץ הבחירות לרבנות כינה כהן את חברי הבית היהודי "עמלקים".

בתגובה על דבריו של כהן בטקס ההכתרה של הרב הראשי הספרדי אמר בן דהן: "אני מוחה על כך שרב בישראל מערב דעות פוליטיות ובוחר לבזות את המעמד המיוחד של הכתרת הראשון לציון, הרב הגאון יצחק יוסף שליט"א. אני קורא לרבנים שישבו במקום לגנות את דבריו של מי שפגע בציבור שלם, שבוחר פעם אחרי פעם להיות מהנעלבים ואינם עולבים".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?