נתון לשיקול דעת

יעלון רומז: איני מתכוון ליישם את החוק לגיוס חרדים

שר הביטחון אמר בדיון בכנסת, כי הקביעה ב-1,800 תלמידי ישיבות יקבלו פטור אינה מחייבת אותו

השר יעקב פרי מ''יש עתיד'' יו''ר ועדת השרים לגיבוש חוק השוויון בנטל פוגש חיילים חרדים בבסיס חיל האויר תל נוף. 23.04.2013 צילום: יוסי זליגר פלאש 90השר יעקב פרי, יו''ר ועדת השרים לגיבוש חוק השוויון בנטל, פוגש חיילים חרדים בבסיס חיל האויר תל נוף. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

שר הביטחון, משה יעלון, רמז כי אין בכוונתו לממש את נוסח החוק לגיוס חרדים. חברי כנסת שהשתתפו בתחילת השבוע בדיון של הוועדה לשוויון בנטל, בראשות ח"כ איילת שקד, אמרו כי מדברי יעלון השתמע כי החוק החדש נתון לשיקול דעתו של שר הביטחון.

יעלון אמר לחברי הכנסת כי הקביעה ש-1,800 תלמידי ישיבות, שייחשבו עילויים, יקבלו פטור משירות צבאי אינה מחייבת אותו. "1,800 זה לא מספר מחייב", אמר בוועדה. "זה גם יכול להיות 2,000 או 2,200". לדברי יעלון, אף שנקבע כי תקופת הביניים ליישום החוק החדש תהיה ארבע שנים, בפועל תקופה זו תהיה כנראה ארוכה יותר.

"שר הביטחון למעשה אמר לנו בדיון ששיקול הדעת נמצא בידיים שלו", אמר ל-nrg אחד מחברי הכנסת שנכחו בישיבה.

ח"כ משה גפני: הגישה הזאת היא דבר שאנחנו בהחלט יכולים לקבל

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה אמר ליעלון בדיון: "אם אני מבין אותך נכון, הגישה הזאת היא דבר שאנחנו בהחלט יכולים לקבל".

יעלון התייחס בדיון גם לאורך השירות של חיילי ישיבות ההסדר ולתקופת השירות של נשים. הוא אמר לחברי הכנסת כי החליט שכל ישיבה חדשה שתרצה להצטרף למסלול ההסדר תצטרך להתחייב מראש כי תלמידיה ישרתו שנתיים. על פי סעיפי החוק המתגבש, תלמידי ישיבות ההסדר יידרשו לשרת רק 17 חודשים. שר הביטחון גם דחק בחברי הוועדה לתמוך בהחלטה להאריך את שירות הנשים בצה"ל, כדי לאפשר את קיצור השירות של הגברים.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?