לבוש בניגוד לתקנון

בקמפוס החרדי של מכללת אונו איימו לשלול מלגות מנשים לא צנועות

האיום פורסם בעקבות תלונות על שתי סטודנטיות שלא כיבדו את תקנון הלבוש של המכללה

בניין הקמפוס החרדי בקרית אונו. צילום: דוד שי, ויקיפדיהבניין הקמפוס החרדי בקרית אונו. צילום: דוד שי, ויקיפדיה

שלט שהופץ בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו, סניף ירושלים, מאיים בשלילת המלגה של סטודנטיות שיבואו לקמפוס לבושות שלא לפי קוד הלבוש הצנוע.

נוסח השלט מצוטט ב"הארץ": "הרינו להודיעך בזאת כי החל מיום שני, כ"ד בסיון תשע"ג (3.6.13), תישלל מלגת חרדים ללא כל הודעה מוקדמת, לסטודנטיות שיבואו למכללה (ובכלל זה בתקופת הבחינות) שלא בהתאם לתקנון הלבוש של הקריה האקדמית אונו, הקמפוס החרדי ירושלים. בנוסף יינקטו אמצעי משמעת בהתאם לתקנון הקריה". עוד נכתב בהודעה: "לבוא בלבוש שאינו תואם את תקנון הצניעות בתקופת הבחינות שולל את הזכות להיבחן".

עובד במכללה אמר כי לפני חודשיים התקבלו בקמפוס החרדי תלונות של כמה סטודנטיות, שטענו כי שתי סטודנטיות אחרות אינן מכבדות את קוד הלבוש המוגדר בתקנון. הנהלת הקמפוס זימנה את שתי הסטודנטיות לבירור, כדי לבדוק את התאמתן ללימודים בקמפוס החרדי. הסטודנטיות בחרו להמשיך את

הנהלת המכללה: ההקפדה על קוד לבוש הולם, לגברים ולנשים, הינה תנאי חיוני שנועד לכבד את ציבור התלמידים במקום

לימודיהן בקמפוס החרדי, תוך כיבוד אופיו של המקום.

הקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו בירושלים הוא מוסד פרטי, שאינו ממומן על ידי המדינה. בקמפוס לומדים מאות סטודנטים חרדים, שרבים מהם מקבלים מלגות לימודים מגופים שונים.

מהקריה האקדמית אונו נמסר בתגובה: "אנו גאים בקמפוס החרדי בקריה האקדמית אונו, שפרץ את הדרך להשכלת חרדים בישראל ומשמש בית אקדמי למחצית מהסטודנטים החרדים בארץ... סביבת הלימודים בקמפוס החרדי מותאמת לאורחות חייהם של הסטודנטים שבאים ללמוד בו. ההקפדה על קוד לבוש הולם, לגברים ולנשים, הינה תנאי חיוני שנועד לכבד את ציבור התלמידים במקום. בכל מקרה של הפרת התקנון, הסטודנט מוזמן לבירור לפני שננקטים צעדים כלשהם בעניינו".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?