ממשיך לגדף

הרב שלום כהן: מי שבחר בבית היהודי יילך לגיהנום

בשיעור שנתן לאחר הסערה שפרצה בעקבות דבריו כי אנשי הציונות הדתית הם עמלק, המשיך חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס לתקוף את הבית היהודי ותומכיה

ישיבת סיעת הבית היהודי. מימין נפתלי בנט אילת שקד. 18/02/2013 צילום מרים אלסטר פלאש 90ישיבה של סיעת הבית היהודי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב שלום כהן, ראש ישיבת פורת יוסף בירושלים וחבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, ממשיך בהתקפתו נגד הציונות הדתית. כזכור, לפני כשבועיים תקף הרב כהן את חובשי הכיפות סרוגות וכינה אותם "עמלק". בעקבות הדברים פרסמה ש"ס הודעה בניסיון לרכך את הקו שנקט כהן.

אבל בהקלטה משיעור של הרב כהן, שהתקיים לאחר שפרצה הסערה סביב התבטאותו הקודמת, הוא נשמע תוקף בחריפות את הבית היהודי והציונות הדתית.

בשיעור התייחס כהן למכתב שקיבל מאשתו של רב ציוני-דתי, שמחתה על דבריו. בהקלטה שהגיעה ל"כיכר השבת" אומר הרב כהן: "אני שואל אותה במה בחרת בבחירות. אם בחרת ב'הבית היהודי', בר מינן מה שעשית. הרסת את כל העולם, את יכולה לעשות הלכות אבל הליכות אין לך".

על תומכי הבית היהודי אמר: "מסכן מי שבחר בהם, חושב שהוא יילך לעולמים, הוא יילך לגיהנום, אדם שמחטיא את הרבים".

אם בחרת ב'הבית היהודי', בר מינן מה שעשית

כהן התייחס למכתב עידוד שנשלח לבית היהודי, שעליו חתם אחד מבאי בית הכנסת שבו נמסר השיעור שלו. "אחד מהם שמתפלל פה וגם כן חתום שם, והוא שלח מכתב עידוד לבית היהודי, לבית הגוי", אמר.

על הצהרות שהשמיעו חלק מחברי הכנסת של הבית היהודי, שאמרו כי הם נגד הפגיעה בעולם התורה, אמר הרב כהן: "אם אתם באמת נגד, תצאו בהפגנה. למה אתם שותקים? תגידו להם רבותי, תצאו מהממשלה. למה לא עושים דבר כזה?"

הוא תקף גם את שר החינוך, הרב שי פירון מיש עתיד. "שי פירון רוצה לעקור את כל היהדות, את כל התלמידי תורה, אלה שהעולם חי עליהם, רוצה לעקור אותם ואתם (חברי הבית היהודי) יושבים אתו?" אמר כהן.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?