חשוד מרכזי

הרב הראשי יונה מצגר השעה את עצמו

נגד הרב מתנהלת חקירה בחשד לקבלת שוחד, גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים. המשטרה גם בודקת מידע המייחס למצגר, לכאורה, הטרדה מינית של גבר

הרב הראשי יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר, ויקיפדיההרב הראשי יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר, ויקיפדיה

הרב הראשי האשכנזי, יונה מצגר, הודיע ביום ראשון כי החליט להשעות את עצמו עקב החקירה שמנהלת נגדו המשטרה. מצגר משעה את עצמו מתפקידיו כדיין בבית הדין הרבני הגדול וכנשיא מועצת הרבנות הראשית.

עורכי דינו של הרב מצגר, פרופ' דוד ליבאי ואלעד רט, הודיעו לשרת המשפטים, ציפי לבני, ולשר לשירותי דת, נפתלי בנט, כי עד לסיום החקירה לא ישתתף הרב בישיבות מועצת הרבנות ובדיוני הוועדה למינוי דיינים. עם זאת, הם הדגישו כי הרב מצגר מכחיש את החשדות המיוחסים לו.

ביום חמישי האחרון פשטה המשטרה על משרדיו של הרב מצגר ועצרה אותו לחקירה. הרב הראשי נחשד בקבלת שוחד, בגניבה בידי מורשה, במרמה והפרת אמונים ובעבירות על חוק איסור הלבנת הון. במשפחתו אמרו כי המעצר נפל עליהם "כרעם ביום בהיר", נכתב ב-ynet.

בחודשים האחרונים ניהלה המשטרה חקירה סמויה נגד הרב הראשי, שהפכה לגלויה ביום חמישי. החקירה החלה בעקבות מידע

במשפחתו של מצגר אמרו כי מעצרו נפל עליהם כרעם ביום בהיר

שלפיו הרב מצגר מעורב, לכאורה, במעשים הקשורים לקבלת כספים אסורים. חשדות דומים מיוחסים לכמה עובדים בלשכתו.

לאחר חקירה של עשר שעות, נשלח הרב מצגר למעצר בית של חמישה ימים.

המשטרה עורכת גם בדיקה ראשונית של מידע שלפיו הרב מצגר הטריד מינית גבר שהיה בתהליך גיור. ב-News1 נכתב כי העיתונאית מזל מועלם פרסמה בדף הפייסבוק שלה תמליל מונולוג של אחד מחבריה, הומו מוצהר. האיש סיפר לה לפני כחמש שנים שהרב יונה מצגר הטריד אותו מינית. לדבריה, המוטרד החליט שלא להתלונן מפני שהיה בעיצומו של תהליך גיור וחשש שהרב יתנכל לו.

בשלב זה טרם הוגשה תלונה במשטרה המתייחסת לאותה תקרית. המשטרה בודקת אם במידע שפורסם עתה יש כדי לבסס חשדות לעבירה פלילית.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?