מחיר הנאמנות

ח"כ שקד: על המדינה לתמוך בכומר שמעודד גיוס נוצרים

בעולם הערבי מופעלים לחצים על הכנסייה היוונית האורתודוקסית, שנזפה בכומר גבריאל נדאף המעודד צעירים נוצרים להתגייס לצה"ל

ישיבת סיעת הבית היהודי. מימין נפתלי בנט אילת שקד. 18/02/2013 צילום מרים אלסטר פלאש 90ח"כ איילת שקד עם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט (מימין). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חברת הכנסת איילת שקד מהבית היהודי קוראת למדינה לתמוך בכומר גבריאל נדאף, המעודד צעירים נוצרים להתגייס לצה"ל. "לא ייתכן שאזרח ציוני, הנאמן למדינה ופועל למענה, ייפגע בשל פעולותיו אלו", אמרה שקד ל-nrg.

בשבוע שעבר נזפה הכנסייה היוונית-האורתודוקסית בנדאף, תושב נצרת, על פעילותו למען גיוס צעירים לשירות צבאי או לשירות לאומי. מקורביו של נדאף אמרו כי ייתכן שהפטריארך תיאופולוס ירצה לפטר את הכומר מנצרת, צעד שיבטא כניעה ללחצים הרבים שמופעלים על הכנסייה בעולם הערבי.

ח"כ שקד נפגשה עם האב נדאף בשבוע שעבר ושמעה ממנו על המחיר שהוא ובני העדה הנוצרית התומכים בישראל משלמים ברחוב הערבי. הוא אמר לה כי בישראל חיים כ-130 אלף

המדינה צריכה להמשיך לדרבן את התהליך המבורך של גיוס העדה הנוצרית לצבא

ערבים נוצרים וכי פוטנציאל הגיוס של צעירים מקרב העדה גבוה. לצערו, הוסיף, המציאות מקשה על פעילות בכיוון זה.

לאחר הפגישה אמרה שקד, שתיכנס בקרוב לתפקיד יו"ר הוועדה לשוויון בנטל: "המדינה צריכה להמשיך לדרבן את התהליך המבורך של גיוס העדה הנוצרית לצבא. בעקבות המפגש עם האב נדאף פניתי לשר הדתות ולשר הפנים על מנת שיקדמו במהרה מהלך שימנע פגיעה במעמדו של האב נדאף".

באחרונה חלה עלייה במספר הצעירים הנוצרים המתגייסים לצה"ל במסלול ישיר, ולא דרך אגף מיעוטים, כפי שהיה נהוג עד כה. "משרד הביטחון מינה אחראי מטעם פורום גיוס העדה הנוצרית, אשר יהיה אחראי על תחום הגיוס במשרד הביטחון", אמרה שקד. "אנחנו מכניסים את גיוס המיעוטים לקונצנזוס".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?