"כולנו רשעים"

צהר: השתלחות ברב סתיו, השתלחות בכל הציונות הדתית

רבני הארגון הגיבו על דבריו של הרב עובדיה יוסף נגד הרב דוד סתיו בעלון פרשת השבוע שהופץ ביום שישי בבתי הכנסת

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, בתפילה בבית הכנסת בית לוי בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

"כולנו רשעים. ההשתלחות ברב דוד סתיו היא השתלחות בציונות הדתית כולה", כתב הרב רפי פוירשטיין בעלון פרשת השבוע האחרון של ארגון רבני צהר, שהופץ בבתי הכנסת ביום שישי האחרון. פוירשטיין הוסיף: "כולנו 'רשעים' כי אנו ובנינו משרתים בצה"ל ובנותינו אף הן משרתות את העם בדרכים מגוונות... ההתבטאויות האחרונות כלפי הרב סתיו אינן רק עניין של סגנון שכאילו 'יצא משליטה'. זהו חלק מהיחס המבזה בשיטתיות את הציונות הדתית".

מאמרו של הרב פוירשטיין הוא חלק מגיליון, שכמעט כולו הוקדש לתמיכה ברב סתיו, יו"ר רבני צהר, בעקבות השתלחותו של הרב עובדיה יוסף בשבת שעברה. כזכור, בשיעורו השבועי כינה מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף את הרב סתיו "רשע".

נשיא צהר ורבה של רמן גן, הרב יעקב אריאל, כתב במאמר הפותח של העלון: "כאשר שועלים קטנים מחבלים בכרמים

הרב פוירשטיין: ההתבטאויות האחרונות כלפי הרב סתיו אינן רק עניין של סגנון שכאילו 'יצא משליטה'. זהו חלק מהיחס המבזה בשיטתיות את הציונות הדתית

בעיקר מחוגי התקשורת מבעירים את האש אל מעבר לגבולות המחלוקת, הפילוג נכנס והעיסוק מוסט ומוסת מהסוגיות האמיתיות לעסיסיות של ניהול המחלוקת שאינה לשם שמים".

בידיעה ב-nrg מצוין כי רב העיר קרית שמונה, הרב צפניה דרורי, כתב: "מי שמכיר את הרב עובדיה יוסף יודע כי לו היה נפגש ומכיר את הרב דוד סתיו, לא רק שלא היה אומר כדברים שאמר, אלא אדרבא היה מוקיר אותו, מחבקו ומנשקו".

הרב אריה שטרן, ראש מכון "הלכה ברורה" ומועמד הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי לירושלים, הצטרף לכותבים שגינו את התבטאויותיו של הרב עובדיה יוסף. "גדול הוא מאוד הצער על כך שנשמעים דברים שאינם נאמרים ברוח חיובית, אלא להיפך – שוללים ומגנים מועמדים".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?