הציונות הדתית – עטרה ליושנה

הרב סתיו: העסקנים התייחסו לרבנות כאל פרה חולבת

בראיון ל"ישראל היום" אומר המועמד לתפקיד הרב הראשי גם, כי דבריו של הרב עובדיה יוסף נגדו הם "חילול השם נגדו"

ראש רבני צוהר והמועמד לתפקיד הרב הראשי הרב דוד סתיו 20/02/2012 צילום :פלאש 90יו"ר רבני צוהר והמועמד לתפקיד הרב הראשי, הרב דוד סתיו. צילום: פלאש 90

"השיח של החודשים האחרונים יצר תחושה של דחייה ומיאוס מעולם הרבנות ומהתורה", אומר הרב דוד סתיו, המועמד לתפקיד הרב הראשי האשכנזי. "זה שוק. זה גורם לשנאת דת ויהדות ולחילול השם. הנזקים נוראים".

בראיון ל"ישראל היום" מוסיף סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר: "העסקנים התייחסו לרבנות כאל פרה חולבת וניצלו אותה לפוליטיקה שלהם. לא אחת אני שומע דווקא מחרדים את המשפט: 'אנחנו צריכים רב כמוך'... צריך לעשות הפרדה בין החברה החרדית לבין עסקנים מתנשאים, בהם גם פוליטיקאים, שהשיח שלהם יוצר עוינות. אני מכיר את החברה החרדית. משפחתי חרדית בחלקה הגדול".

באתר "בחדרי חרדים" מצוטטים דברים נוספים שאומר הרב סתיו: "אני רואה בבחירות האחרונות לכנסת החזרת עטרה ליושנה של הציונות הדתית... עם זאת, חשוב לי להדגיש שאותי לא מעניין איזו כיפה חובש רב, שחורה או סרוגה. אותי מעניין מהי

השיח של החודשים האחרונים יצר תחושה של דחייה ומיאוס מעולם הרבנות ומהתורה

דרכו של הרב".

הוא מגיב גם על הדברים שאמר בגנותו הרב עובדיה יוסף במוצאי השבת האחרונה. הדברים שאמר יוסף הם "חילול השם גדול", אומר סתיו ומוסיף: "אני משוכנע שהוא יחזור בו".

"קטונתי, ואני לא מתקרב לנעליו של הרב עובדיה", ממשיך סתיו. "אני מאוד מכבד אותו, הוא ענק בתורה ורבים מהפסקים שלו מלווים אותי. אבל חשתי שיש כאן סיפור שיכול להגביר את השנאה לתורת ישראל, לחכמי ולרבני ישראל".

הרב סתיו מתייחס גם לתקיפתו על ידי צעירים חרדים בחתונת בתו של רב הכותל בבני ברק ביום ראשון השבוע. "רוב האנשים בחתונה חיבקו וחיזקו אותי. חלקם, בהם גם בחורי ישיבות, ביקשו ברכה... כמה דקות לפני שהגעתי היה במקום גם ראש ישיבת פוניבז', וגם נגדו קראו קריאות, אז הרגשתי שאני בחברה טובה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?