ועדה עם חותמת

לראשונה: שתי נשים בוועדת הבחירות לרבנים הראשיים

מינוי הוועדה, שאושר בממשלה, סותם את הגולל על העברת חוק עמאר

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgסגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן מהבית היהודי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בוועדת הבחירות לרבנות הראשית יהיו, לראשונה, שתי נשים. שתי חברות הוועדה, נציגות סגן השר לשירותי דת אלי בן דהן, הן השופטת בדימוס שרה פריש ועורכת הדין ציפי פינקלשטיין. חברי הוועדה האחרים הם הרב דוד מלכה מבית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה ונציגי הרבנים הראשיים, ד"ר יעקב הדני ואברהם בריסק.

הרכב הוועדה אושר אתמול בממשלה. האישור בממשלה סתם את הגולל על הצעת החוק המכונה חוק עמאר – שנועדה לאפשר לרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, להתמודד על תקופת כהונה נוספת. בן דהן אמר ל-ynet: "אני מקווה שבסוף התהליך, הגוף הבוחר יבחר רב ראשי ציוני-דתי. לפחות בהרכב ועדת הבחירות, ההיסטוריה כבר נעשתה".

חוק עמאר הוכשל על ידי ש"ס ויהדות התורה, שמנעו הצבעה עליו בכנסת בשבוע שעבר. כישלון המאמץ להעביר את החוק

כישלון המאמץ להעביר את חוק עמאר הוא מפלה של הממשלה, שהתחייבה לאשר את החוק בהסכם הקואליציוני

הוא מפלה של הממשלה, שהתחייבה לאשר את החוק בהסכם הקואליציוני. אנשיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פעלו באחרונה במרץ להשלמת החקיקה.

לאחר שחוק עמאר לא התקבל, נפתחה מחדש ההתמודדות על תפקיד הרב הראשי הספרדי. על התפקיד עתידים להתמודד רב העיר צפת, הרב שלמה אליהו, ורב העיר חולון, אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף.

רבנים נוספים שעשויים להתמודד על התפקיד הם הרב יצחק יוסף, אחיו של אברהם יוסף, רבה של קרית אונו, רצון ערוסי; חבר בית הדין הרבני בירושלים הרב אליהו אברג'יל; רב העיר באר שבע, יהודה דרעי, אחיו של יו"ר ש"ס, והרב של פתח תקווה, בנימין אטיאס, אחיו של ח"כ אריאל אטיאס מש"ס.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?