איומים בבית ישראל

משמרות הצניעות חזרו לפעולה: נשפוך עלייך זפת

אלמונים מאיימים על תושבי שכונת בית ישראל בירושלים, שם היתה לאחרונה סדרה של מעשי אלימות

שריפת אשפה בהפגנה נגד פתיחת קניון קרתא בשבת. צילום: David Fainstein, wikipediaהפגנה בירושלים, כולל שריפת אשפה (צילום אילוסטרציה). צילום: David Fainstein, wikipedia

ביום חמישי האחרון הגיעו כמה גברים לרחוב רפפורט בשכונת בית ישראל בירושלים השליכו אבנים על מכונית שחנתה בו, שגרמו לה נזק קשה, ושפכו עליה זפת ומי דגים. למקום הוזעקו כוחות משטרה, שגם הם הותקפו. גם לניידת המשטרה שהיתה במקום נגרם לא מעט נזק.

לפי דיווח ב"כיכר שבת", הגברים היו חברי משמרות הצניעות, שרצו להרתיע קבוצת צעירות ששוכרות דירה בשכונה. לטענת אנשי משמרות הצניעות, הצעירות מנהלות אורח חיים שאינו מתאים לשכונה החרדית. לדבריהם, הן הולכות בלבוש לא צנוע ומגיעות לדירתן בשעות לא מקובלות.

ב"כיכר השבת" נכתב גם, כי השחתת המכונית לא היתה אירוע חד פעמי. לאחרונה היתה סדרה ארוכה של מעשי אלימות או של איומים באלימות נגד תושבי השכונה. תושב שכונת בית ישראל סיפר כי אמו קיבלה שיחת טלפון, שבה איימו אלמונים לפגוע

אם אני אגיע בשעה מאוחרת לבית, אני אפחד ואחשוש להסתובב בשכונה

בה בגלל התנהגות בנה. לדבריו, בטלפון אמרו לאמו: "הבן שלך מלכלך את הפה שלו. אנחנו מזהירים, נשפוך עליו זפת חמה". האם ניסתה לברר מדוע מאיימים עליו ואז נאמר לה: "תיזהרי, אנחנו נשפוך גם עלייך זפת חמה".

גם נשים אחרות בשכונה קיבלו לאחרונה איומים טלפוניים מגבר לא מזוהה. "אין ספק שהם השתלטו פה על השכונה", אמר תושב אחר. "אי אפשר לעשות פה כל מה שרוצים. אם אני אגיע בשעה מאוחרת לבית, אני אפחד ואחשוש להסתובב בשכונה. אני אעלה מיד הביתה בצורה שקטה. מה שהיה פה לפני מספר שנים, שכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה, השתנה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?