רב של כולם

המועמד לרב הראשי האשכנזי: הגיע הזמן שיהיה רב אחד

במסיבת עיתונאים אמר הרב דוד סתיו עוד, שאם ייבחר יפעל להקלת הליכי הרישום לנישואים

הרב דוד סתיו, יו''ר ארגון רבני צהר. צילום: דודו, ויקיפדיההרב דוד סתיו, יו''ר ארגון רבני צהר. צילום: דודו, ויקיפדיה

"אני מאמין שהגיע הזמן שיהיה רב אחד", אמר הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צהר ומועמד לתפקיד הרב הראשי האשכנזי. "אני לא הולך להיות רב של הציונות הדתית, אלא רב של כולם", הוסיף סתיו במסיבת עיתונאים שהתקיימה יום לאחר שמפלגת הבית היהודי הודיעה כי תתמוך בו בהתמודדות על תפקיד הרב הראשי.

הרב סתיו התייחס גם לבעיות בתחום הנישואים. "יש כאן מאות אלפי אנשים שרוצים שילדיהם יתחתנו כדת משה וישראל, אבל צריכים שיעזרו להם להוכיח את יהדותם. אנחנו מבקשים לעזור להם. רבים לא מתחתנים בגלל בעיות ביורוקרטיה, כי הם חוששים שהליך הגירושים לא יאפשר להם להיפרד בכבוד", אמר.

הרב סתיו: אני מחויב להלכה ולא אכיר בגיור מהרפורמים

ב-nrg נכתב כי הוא הבטיח להקל את ההליכים הביורוקרטיים הכרוכים ברישום נישואים והודיע כי יעודד הסכמי קדם נישואים כדי למנוע מנשים להיות עגונות.

סתיו התייחס לניסיון שצבר בארגון רבני צהר, שפועל להנגשת היהדות גם ליהודים שאינם דתיים. הוא הבטיח כי יפעל לקרב חילונים גם ברבנות. הרב סיפר כי בשהם כל בתי הקפה שומרים שבת, והוא מבקש להעתיק את המודל הזה לכל היישובים בישראל. עם זאת, סתיו אמר כי הטענה שרוב תומכיו הם דווקא חילונים אינה נכונה.

לדבריו, לאחרונה ביקר אצל אחד מגדולי הרבנים, שהביע תמיכה בבחירתו לרב הראשי. הרב סתיו גם ניסה להדגיש כי אינו ליברלי מדי והדגיש: "אני מחויב להלכה ולא אכיר בגיור מהרפורמים".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?