האויב – ועדת פרי

חדו"ש: הרב יוסף מצליח לשבור שיאי ההסתה של עצמו

בדרשה במוצאי שבת אמר מנהיג ש"ס על ועדת פרי: "תורידם לבאר שחת, אנשי דמים ומרמה לא יחצו ימיהם"

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

בדרשה השבועית שלו במוצאי שבת תקף הרב עובדיה יוסף בחריפות את ועדת השרים לקידום השוויון בנטל, בראשות השר יעקב פרי. "אויבינו ושונאינו קמים עלינו", אמר יוסף, "תורידם לבאר שחת, אנשי דמים ומרמה לא יחצו ימיהם".

מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "קשה להאמין, אבל מנהיג ש"ס עדיין מצליח לשבור את השיאים של עצמו בתחומי ההסתה. אם בדרך כלל אנחנו רגילים שהאיש מחרף ומגדף כאחרון התגרנים בשוק, הפעם הוא מוסיף על כך קללות כקיצוני הסיקריקים. כדאי לרב יוסף לזכור, שגם בלי קללותיו הסיכויים של הנושאים בנטל ליפול חלל גבוהים במאה אחוז מהסיכויים של הממיתים עצמם באוהלה של תורה".

לדברי רגב, "הדברים מעלים במלוא החריפות את השאלה עד מתי תמשיך הממשלה לממן את מוסדות החינוך של הרב המחרף והמקלל את מנהיגיה ומוסדותיה ולאפשר לו ולחסידיו להרעיל את מוחותיהם של עשרות אלפי ילדים נגד הציונות, הכנסת ושלטון החוק".

עד מתי תמשיך הממשלה לממן את מוסדות החינוך של הרב המחרף והמקלל את מנהיגיה ומוסדותיה

עוד ציין רגב, ש"היה מקום לקוות שכל מי שצופה בסרטון של הרב יוסף יבין שהמפלגה שרב זה עומד בראשה אינה שותף טבעי לשום קואליציה ציונית דמוקרטית, אלא רק למי שמאמין בפוליטיקה של וודו ופולסא דנורא". רגב קרא לכל מנהיגי המפלגות בכנסת "לגנות את הרב המסית והמקלל ולהכריז שעד שיחזור בו הם אינם רואים במפלגתו שותף פוליטי לגיטימי".

לפי דיווח במגפון, הרב יוסף אמר עוד: "צריך להתפלל להקב"ה שיפר עצת אויבינו ויקלקל מחשבתם, ישיב להם גמולם בראשם, 'עוצו עוצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עמנו-אל'… אמר להקב"ה ישתבח שמו, שפוך עליהם זעמך וחרון אפיך ישיגם, תרדוף באף ותשמידם".

ב"כיכר השבת" נכתב כי בסיום דבריו קרא הרב יוסף פסוק שנהוג לקרוא בזמנים שבהם יש איום על לימוד התורה: "ויקיים באנו מקרא שכתוב 'כי לא תשכח מפי זרעו', ונזכה ללמוד וללמד", אמר הרב. משתתפי השיעור אנו "אמן".

לידיעה במגפון

 לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?