בנט בעד יו"ר צהר

המרוץ לרבנות: סיעת הבית היהודי תומכת ברב סתיו

למרות מחלוקת ביניהם, חברי הכנסת של המפלגה תמכו בהצעה של היו"ר, נפתלי בנט

ישיבת סיעת הבית היהודי. מימין נפתלי בנט אילת שקד. 18/02/2013 צילום מרים אלסטר פלאש 90סיעת הבית היהודי. מימין, נפתלי בנט ואילת שקד. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון צהר והרב של מועצת שהם, הוא מועמדה של סיעת הבית היהודי לתפקיד הרב הראשי האשכנזי. חברי הסיעה דנו אתמול בסוגיה והחליטו לתמוך בהצעתו של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, להכריז כי הרב סתיו הוא מועמדה של הסיעה.

קובי נחשוני כותב ב-ynet כי בנט נחשב תומך סמוי ברב סתיו, אבל בשבועות האחרונים נמתחה עליו ביקורת בציבור הדתי-הלאומי. מבקריו טענו כי אינו מגלה מנהיגות, מפני שאינו מצליח להעביר החלטה על תמיכה ברב סתיו בסיעת הבית היהודי.

בתוך הסיעה יש התנגדות למועמדותו של סתיו ואף עלה איום כי היא תתפלג אם ייבחר. לאחר שהשר אורי אורבך הודיע כי יתמוך ברב סתיו עוד לפני שהסיעה קיימה הצבעה בעניין, גבר הלחץ על בנט. עם קבלת הצעתו התקבלה אמר בנט, כי סתיו הוא "רב שיאחד את העם בישראל ויביא לשינויים משמעותיים בחיבור של הציבור הישראלי למסורת היהודית".

בנט אמר כי סתיו 'יביא לשינויים משמעותיים בחיבור של הציבור הישראלי למסורת היהודית'

המחלוקת בסיעה לא הסתיימה בעקבות ההודעה על התמיכה ברב סתיו. מתנגדיו טענו כי ההחלטה התקבלה בהליך לא דמוקרטי, וכי תוצאות ההצבעה בסיעה לא פורסמו. "הם הסתפקו בהכרזה שהצעת בנט אושרה, וכל מי שמכיר את יחסי הכוחות בסיעה יודע שאין לרב סתיו רוב", אמר אחד המתנגדים.

מפלגת הבית היהודי מסרה בתגובה, כי ההצבעה היתה חשאית ומספר התומכים והמתנגדים לא פורסם גם בתוך הסיעה. עם זאת, נמסר כי כל החברים עומדים מאחורי ההחלטה.

מארגון צהר נמסר כי הרב סתיו הודה לבנט על האמון שניתן בו והבטיח כי "ימשיך לפעול מול כלל הציבור הישראלי – חרדים, דתיים לאומיים וחילונים – על מנת לחבר את החברה הישראלית ליהדותה של המדינה ולעשות שינוי אמיתי בפועלה של הרבנות למען אזרחי ישראל".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?