תחרות איתור חרדקים

פשיטה על הדפוס של כרזות החרדקים

בפשיטה נתפסו פשקווילים הקוראים לצייר איורים של חיילים חרדים, כדי לסייע באיתורם

פעילי ארגון הימין אם תרצו במבצע של הדבקת כרזות הקוראות לציבור החרדית לשרת בצהל במאה שערים. 24072012 צילום אורי לנץ פלאש 90.jpgפעילי ארגון הימין אם תרצו מדביקים כרזות הקוראות לציבור החרדי לשרת בצה"ל. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בפשיטת משטרה על בית דפוס בשכונת מקור ברוך בירושלים נתפסו אתמול פשקווילים הקוראים לצייר איורים נגד חרדים שמתגייסים לצבא. בעל בית הדפוס עוכב לחקירה, במשטרה בודקים אם הכרוזים הם בגדר הסתה.

באחד הפשקווילים שתפסה המשטרה נכתב: "הוכרז על תחרות חרדקים עולמית. כדי להשתתף בתחרות עליכם ליצור איורים, קריקטורות או ציורי קומיקס הנושאים מסר מוחשי על הסכנה הנוראית שהחרדקים ממיטים על עתידנו".

הפשקוויל, נכתב ב-ynet, מזמין ילדים והורים הדואגים לעתידם של שומרי התורה ומבינים שהחרדקים (חרדים קלי דעת) הם "כדורי תופת"... המאיימים על הצביון החרדי" להשתתף בתחרות.

הפשקוויל מגדיר את החיילים החרדים 'כדורי תופת... המאיימים על הצביון החרדי'

בפשקווילים נכתב כי מספר החרדקים הולך ומתמעט, ולכן יש למצוא את אלה שעדיין קיימים. לפיכך הוחלט על מבצע "חיפוש חרדקים". הכרוז מציע לתושבים לצייר את החרדקים שהם רואים ברחוב ולשלוח את הדיוקנאות לכתובת מסוימת.

חטיבת תכנון, מינהל וכוח אדם בצה"ל החלה בריכוז עשרות מקרי אלימות, הסתה ותקיפה של חיילים חרדים. לשם כך נדרש שיתוף פעולה בין הפרקליטות הצבאית, פרקליטות המדינה והמשטרה. המהלך אמור להוביל להגשת כתבי אישום נגד גופים קיצוניים במגזר החרדי, שעומדים מאחורי אירועים שבהם הותקפו חיילים חרדים.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?