משת"פים במדים

חייל חרדי הגיש תלונה במשטרה: חושש לחיי

בעקבות מאמר בעיתון "הפלס" שכינה את החיילים החרדים "משת"פים" אמר החייל, כי גבר הסיכוי לפגיעה בו ובחיילים חרדים אחרים

חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח. 24.02.2012. צילום: יעקב נחומי, פלאש 90.חיילי גדוד נצח יהודה החרדי במטווח (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

חייל חרדי המשרת במסלול שח"ר הגיש תלונה במשטרה נגד העיתון החרדי "הפלס", בעקבות פרסום מאמר שלטענתו עלול להסית לפגיעה בחייו ובחיי חבריו.

במאמר כונו חיילים חרדים "משת"פים" ונכתב כי הם "מופיעים בלבוש צבאי בלב לבן של השכונות החרדיות, ומטרתם להחדיר בלבבות שלבוש זה לגיטימי. אולם יש תהליך חיובי שהחל מתחת לפני השטח ועתה מהדהד בצורה ברורה של הוקעת לובשי המדים בתוכנו... יש לקוות שתופעה הרסנית זו תיעלם בחסדי שמים, וכל המשת"פים הגלויים והסמויים יבינו בצורה החלטית כי מקומם מחוץ למושבנו".

המתלונן אמר שבתקופה האחרונה גברו האיומים נגדו ונגד בני משפחתו ברחוב החרדי. לפי ידיעה ב-ynet, הוא חושש שמאמרים כמו זה שפורסם ב"הפלס" יגדילו את הסיכוי לפגיעה ממשית בחיילים חרדים. משטרת ירושלים פתחה בחקירה.

'הפלס': יש לקוות שתופעה הרסנית זו תיעלם... וכל המשת"פים הגלויים והסמויים יבינו בצורה החלטית כי מקומם מחוץ למושבנו

בחברה החרדית גברה בתקופה האחרונה ההתנגדות לגיוס, ובעקבות כמה אירועים ופרסום מודעות חריפות נגד גיוס לצבא עלה חשש לפגיעה במשרתים. לפני כשבועיים הפגינו עשרות אלפי חרדים במחאה על דיוני ועדת פרי, שגיבשה מתווה להסדרת גיוסם של חרדים לצה"ל. בתחילת השבוע שעבר התפרעו עשרות במאה שערים לאחר שחיילים חרדים חצו רגלית את השכונה. ביום חמישי האחרון בוטל טקס ההשבעה של חיילי הגדוד החרדי "נצח יהודה", מחשש להתפרעות של חרדים קיצונים.

מ"הפלס" נמסר בתגובה: "העיתון לא הסית לפעול באלימות נגד יהודי כלשהו. העיתון התריע מפני התופעה הגוברת של גורמים המפתים ומשכנעים צעירים מקרב הציבור החרדי לנטוש את דרכם ואת אורח חייהם התורני כדי להתגייס לצבא".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?