קווים ברורים

משרד התחבורה התחייב: פקחיות יעבדו גם בקווי חרדים

בישיבה של ועדת השרים לקידום מעמד האישה התחייבו נציגי המשרד להגביר את הבקרה בקווי ההפרדה

הפגנה חילונית ברחוב שטראוס ליד מאה שערים נגד קווי ההפרדה 20.09.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הפגנה נגד קווי ההפרדה ברחוב שטראוס בירושלים, ליד מאה שערים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

פקחיות שיעסיק משרד התחבורה יסייעו להגביר את האכיפה בקווי ההפרדה. נציגי המשרד התחייבו כי הפקחיות יוצבו באוטובוסים והבהירו כי הן יעסקו בכלל תפקידי הבקרה המוטלים על פקחים ולא יתמקדו בהדרת נשים בלבד.

נציגי משרד התחבורה דיברו על העסקת הפקחיות בישיבה של ועדת השרים לקידום מעמד האישה, שהיתה ביום ראשון. בישיבה התברר כי משרד התחבורה לא מילא את הנחיות הממשלה ובכך עודד את תופעת הדרת הנשים באוטובוסים.

בישיבה של ועדת השרים, נכתב ב-News1, התברר כי קו הטלפון של מוקד הביטחון בתחבורה הציבורית, הפועל 24 שעות ביממה, אינו מפורסם לידיעת הציבור. מספר המוקד, 1-800-800-355, הופיע לפני כשנה רק באתר של משרד התחבורה.

משרד התחבורה לא מילא את הנחיות הממשלה ובכך עודד את תופעת הדרת הנשים באוטובוסים

כן נמסר בישיבה, כי למרות ההנחיה להדביק סטיקרים האוסרים על הטרדת נוסע בעניין מקום ישיבה, מודעות כאלה לא נתלו באוטובוסים רבים, ובפרט לא בכאלה המשרתים את המגזר החרדי. נוסף על כך, נהגי אוטובוס רבים אינם מודעים להנחיות האוסרות על הדרת נשים.

עם זאת, הוועדה בראשות השרה לימור לבנת קיבלה את טענת משרד התחבורה כאילו "אין כזה דבר קווי הפרדה". הוועדה לא אסרה על מסלולים ייחודיים, המאפשרים לקווים המיועדים למגזר החרדי לדלג על תחנות אסטרטגיות.

לידיעה ב-News1

לידיעה באתר חדו"ש על סנקציות למדירים

 לידיעה באתר חדו"ש על שידורי נשים בתחנת קול ברמהאיך תוכל לפעול?