שעת חירום

כנס גדולי התורה: לא לשוויון בנטל

לראשונה זה שנים רבות, כינוס מיוחד של שתי מועצות גדולי התורה קרא לראש הממשלה לא לשנות מאומה "מכל מה שהונהג כלפי לומדי התורה"

הרב אהרון לייב שטיינמן ממנהיגי דגל התורה. צילום: יוסי שחף, פלאש 90 רוחבהרב אהרון לייב שטיינמן ממנהיגי דגל התורה. עמד בראש הכינוס. צילום: יוסי שחף, פלאש 90

מנהיגי שני הזרמים המרכיבים את סיעת יהדות התורה – דגל התורה הליטאית ואגודת ישראל החסידית – השתתפו בכנס חירום ביום חמישי, כדי למנוע את גיוס תלמידי הישיבות.

בראש הכינוס, שהיה בבית המלון של חסידות ויז'ניץ בבני ברק, עמד הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, מנהיגה הרוחני של דגל התורה. לצדו היו אדמו"רים בכירים, ראשי חסידות גור, חסידות ויז'ניץ, חסידות בעלז ועוד. בהודעה משותפת שפורסמה בתום הכינוס קראו הרבנים לראש הממשלה: "פנייה מיוחדת לראשי השלטון שלא ישנו במאומה מכל מה שהונהג כלפי לומדי התורה ובכל העניינים הנוגעים לציביון היהודי".

בהודעה נכתב עוד: "מועצות גדולי התורה נרעשות ונפחדות ומביעות צער עמוק מגל ההסתה... המסית את תושבי ארץ

מועצות גדולי התורה נרעשות ונפחדות ומביעות צער עמוק מגל ההסתה... המסית את תושבי ארץ ישראל נגד החרדים

ישראל נגד החרדים".

ישראל כהן, כתב האתר "כיכר השבת", אמר ל-ynet כי מדובר בכינוס היסטורי. "כבר 16 שנים מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לא התכנסה. למעשה היא כמעט הוקמה כאן מחדש", הסביר כהן. "ישבו סביב שולחן אחד יותר מ-20 מנהיגי עולם התורה, כולם מבוגרים מאוד, שבאו כדי להביע כאב על הגזירות. שיאו של האירוע היה כשהרב שטיינמן בכה וכולם הבינו על מה הוא בוכה".

ב-ynet מציינים גם, כי בימים האחרונים, על רקע ההתקרבות בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, החלו בבית היהודי לגבש מתווה לחוק השוויון בנטל. אנשי הבית היהודי מתכוונים להעלות את המתווה במו"מ הקואליציוני.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?