בניגוד להוראת הרשות השנייה

קול ברמה שידרה את שיעור הרב יוסף בלי לצנזר ההתקפות על "הבית היהודי"

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב, ליו"ר ועדת הבחירות: להטיל סנקציות על התחנה. "הגיע הזמן ש'קול ברמה' וש"ס יבינו שחוקי הבחירות חלים עליהן"

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

עמותת חדו"ש פנתה ליו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, בבקשה לנקוט סנקציות נגד תחנת הרדיו התורנית הספרדית קול ברמה. העמותה פנתה לשופט רובינשטיין לאחר שהתחנה הפרה את הוראות הרשות השנייה ושידרה במוצאי שבת השבוע את שיעורו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בלי לצנזר ממנו את תעמולת הבחירות, שכללה התקפות חריפות על מפלגת הבית היהודי.

לפני שבועיים התלוננה חדו"ש בפני ועדת הבחירות כי קול ברמה, ובין היתר שיעורו של הרב יוסף, המשודר בה מדי מוצאי שבת, הפכו למוקד קבוע של תעמולת הבחירות. יום לאחר הגשת התלונה של חדו"ש הורתה הרשות השנייה לתחנה לשדר את שיעוריו של הרב יוסף בשיהוי ולמחוק מהם את תעמולת הבחירות. השופט רובינשטיין הודיע שהוא רושם לפניו הוראה זו, ועל בסיסה הוא נמנע מלהוציא צווי מניעה נגד התחנה.

בשבוע שעבר לא עמדה הוראת הרשות השנייה למבחן בשל מחלתו של הרב יוסף. אבל במוצאי שבת האחרון ניצל יוסף את שיעורו להתקפה חריפה על סיעת הבית היהודי. הרב יוסף אמר בין היתר ש"הבית היהודי הוא בית של גויים. הם רוצים לעקור את

הרב יוסף אמר, בין היתר: הבית היהודי הוא בית של גויים. הם רוצים לעקור את התורה

התורה. אסור לקרוא אותם דתיים. אסור לבחור בהם". הדברים שודרו בקול ברמה בלי שצונזרו, מתוך הפרה של חוק הבחירות ושל הוראת הרשות השנייה.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, כותב בתלונה כי "התברר שקול ברמה המשיכה להפר את האיסור על תעמולת בחירות תוך זלזול מופגן הן בהוראות החוק, הן בהחלטת כבוד יו"ר הוועדה ובהנחיות היועץ המשפטי לממשלה והן בהנחיות הרשות השנייה".

רגב מציין שהחוק קובע קנס מוגדל לעבירות אלה ומבקש מרובינשטיין "לשקול את הצעדים והפעולות שיש בסמכותו לנקוט לאור ההפרה הבוטה". רגב מוסיף, כי "מערכת הבחירות האחרונה הוכיחה מעל לכל ספק שקול ברמה מתפקדת כתחנת רדיו מפלגתית של ש"ס. יש לקוות שבעקבות ההפרות הרבות של חוק תעמולת הבחירות יינקטו נגדה סנקציות חמורות מספיק, שיזכירו לה שחוקי הבחירות חלים גם עליה. לאור החריגות החוזרות ונשנות, ספק אם היה מקום להעניק זיכיון להפעלת תחנת רדיו לקול ברמה. יהיה צורך לשקול אם הפעלת התחנה אינה סותרת את האיסור על תעמולה מפלגתית גם מעבר לתקופת הבחירות".

לידיעה בוואלה

 לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?