מידע או הטרדה

סטודנטיות באורנים מחו, שלטים של עמותת אפרת הוסרו

אגודת הסטודנטים כתבה כי המודעה של אפרת "יכולה להתפרש כפוגענית" ועל כן היא הוסרה

מודעה של אגודת אפרת, צילום: ygurvitz, flickrמודעה של אגודת אפרת, צילום: ygurvitz, flickr

לחץ של סטודנטיות במכללת אורנים הביא להסרת שלטים שתלתה בקמפוס עמותת אפרת, הנלחמת בהפלות. תליית השלטים מטעם העמותה עוררה זעם בקרב הסטודנטיות.

ב-nrg מציינים כי השלטים של אפרת אושרו על ידי אגודת הסטודנטים באורנים ועל ידי בעלי תפקידים במכללה. את השלטים תלתה חברה חיצונית, המספקת שירותים לאפרת.

בעקבות המחאה נערכה התייעצות נוספת והוחלט להוריד לאלתר את כל השלטים של העמותה. במכתב לסטודנטים מטעם האגודה נכתב, כי במכללה הבינו שהמודעה של אפרת "יכולה להתפרש כפוגענית" ועל כן היא הוסרה. במקום השלטים שהוסרו נתלו שלטים של עמותת "אשה לאשה" מחיפה, המפעילה קו סיוע לנשים בנושא הפסקת הריון.

באפרת הביעו צער על החלטת אגודת הסטודנטים. לדברי העמותה, לא היו מסרים פוגעניים במודעות. "אני לא מבין איך

יו"ר אפרת, ד"ר אלי שוסהיים: אני לא מבין איך השלטים הללו פוגעניים

השלטים הללו פוגעניים", אמר יו"ר אפרת, ד"ר אלי שוסהיים. "כל השלטים הללו נועדו לתת מידע. המידע הרלוונטי אינו פוגע בשום אופן. להפך, מדובר במידע חינוכי שבא לדאוג לבריאות האישה והתינוק בנושא שאנחנו עוסקים בו. אין כאן מסר קיצוני".

מאגודת הסטודנטים במכללת אורנים נמסר: "שלטים של עמותת אפרת נתלו בתאי השירותים במכללת אורנים. לאחר פנייה של סטודנטיות אשר מחו בנושא, השלטים הורדו מיידית. הסטודנטיות ביקשו מהאגודה לתלות שלטים של קו הסיוע לנשים בנושא הפסקות הריון. השלטים המבוקשים נתלו ברחבי המכללה לשביעות רצונן".

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?