חדו"ש לוועדת הבחירות:

למנוע שידור השיעור של הרב יוסף בקול ברמה, בשל תעמולת בחירות

חדו"ש מבקשת גם לאסור על נציג ש"ס בוועדת הבחירות, יהודה אבידן, לשמש פרשן פוליטי בתחנה ולהקפיא את תוכניתו של השר לשעבר, שלמה בניזרי. מנכ"ל חדו"ש, עו"ד רגב: "'קול ברמה' מפרה באופן נרחב ושיטתי את הוראות החוק ומשמשת שופר לתעמולת בחירות אסורה של ש"ס"

שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף  14.12.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90שר הפנים, אלי ישי, מנשק את ידו של מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון עתרה היום ליו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, כדי שיאסור על שידור שיעוריו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בתחנת הרדיו "קול ברמה". העתירה הוגשה לנוכח השימוש החוזר ונשנה שעושה הרב יוסף בשיעור לצורכי תעמולת בחירות. לחלופין מבקשת חדו"ש שהשיעורים יוקלטו וישודרו בשיהוי, לאחר שתעמולת הבחירות תימחק מהם.

חדו"ש גם מבקשת לאסור על המשך פעילותו של נציג ש"ס בוועדת הבחירות, יהודה אבידן, כפרשן פוליטי בתחנה; להפסיק עד לאחר הבחירות את שידור תוכניתו השבועית של השר לשעבר שלמה בניזרי; ולהורות לתחנה להפסיק לקדם את ש"ס ולתת ביטוי מאוזן והולם לכל חלקי המערכת הפוליטית.

כזכור, בשבוע שעבר, בעקבות עתירת חדו"ש נגד אפליקציית מרן שהפיצה ש"ס, הסכימה המפלגה למחוק מהאפליקציה את האפשרות לקבלת ברכה אישית מהרב יוסף. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, כותב בעתירה: "'קול ברמה' מפרה באופן נרחב ושיטתי את הוראות חוק דרכי תעמולה וחוק הרשות השנייה ומשמשת שופר לתעמולת בחירות אסורה של ש"ס".

מהחומר המצורף לעתירה עולה כי מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הפך בשבועות האחרונים את שיעור הלוויין שלו במוצאי שבת, המשודר ב"קול ברמה", לבמה קבועה לתעמולת בחירות ולהתקפות על יריבים פוליטיים. בשיעור ב-8 בדצמבר אמר יוסף: "אם ש"ס תהיה חזקה לא ייתנו להם... לנגוע בבני הישיבות".

הוא ביקש מהמאזינים: "אם יש זקנים להביא אותם ביום הקלפי שיצביעו למען ש״ס... כל אחד... ישפיע גם על אחרים. יש לו

בשיעור ב-29 בדצמבר אמר הרב יוסף: לא יהיה לו קואליציה בלעדינו, כל הספרדים והאשכנזים תלכו להצביע ש״ס

ידידים, יש לו שכנים, יש לו קרובים... עשו כל אשר ביכולתכם שאנחנו נצליח".

ב-29 בדצמבר אמר: "אני קורא לכל האברכים לצאת ולחזק את התנועה, 'עת לעשות לה’ הפרו תורתך', תקומו מלימוד התורה ותצאו להשפיע". הוא הסביר: "לא יהיה לו קואליציה בלעדינו, כל הספרדים והאשכנזים תלכו להצביע ש״ס... שיהיה לנו הרבה מנדטים". ב-5 בינואר ניצל הרב יוסף את השיעור כדי לתקוף את המפלגה המתחרה, "כח להשפיע" בראשות הרב אמנון יצחק.

נציג ש"ס בוועדת הבחירות, המכהן מטעמה כסגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, הוא מנכ"ל החברה העירונית לפיתוח אשדוד יהודה אבידן. השופט רובינשטיין פסק לאחרונה שמגבלות חוק תעמולת הבחירות והאיסורים החלים על עובדי מדינה, חלים על אבידן כמנהל תאגיד עירוני. למרות זאת משמש אבידן פרשן פוליטי בתוכנית הבוקר של רדיו "קול ברמה" ומנצל את תפקידו בקביעות לתעמולת בחירות של ש"ס.

ב-31 בדצמבר אמר אבידן למנחה התוכנית מרדכי לביא: "כשאתה אומר שש"ס אף פעם לא נלחמה ולא נאבקה (הכוונה נגד הגזענות העדתית), אז זה לא ראוי לתגובה. אתה יושב היום ברדיו 'קול ברמה', אתה יודע בזכות מה? בזכות המלחמה העיקשת גם של תנועת ש"ס להקים רדיו שייתן מענה גם לציבור הספרדי".

ב-23 בדצמבר הסביר אבידן כי כוונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקחת מש"ס את תיק הבינוי והשיכון היא "כפיות טובה ומעבר לזה". הוא הבטיח ששר השיכון, אריאל אטיאס, "יגלה את ראש הממשלה במערומיו".

 לידיעה ב-News1

לידיעה במגפוןאיך תוכל לפעול?