בנות מחוץ למגרש

איגוד הכדורסל ידון בשינוי התקנון המאפשר הדרת ילדות

משחק בליגת הקט-סל בוטל, בגלל סעיף בתקנון המאפשר למאמנים למנוע שיתוף של בנות. שרת הספורט דורשת לשנות את התקנון

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90שרת התרבות והספורט, לימור לבנת. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בליגת הקט-סל היה אמור להתקיים לאחרונה משחק בין מכבי אלפי מנשה לאליצור רעננה. באליצור רעננה משחקים בעיקר ילדים דתיים. מאמן הקבוצה סירב לאפשר לילדה המשחקת באלפי מנשה, שירן גרינבוים, בת עשר, להשתתף במשחק בנימוק של "שמירת נגיעה". מאמן אלפי מנשה סירב לקיים את המשחק במקרה שגרינבוים לא תשתתף והמשחק בוטל.

בליגת הקט-סל משחקים כ-5,500 ילדים, ומהם 16 ילדות. בגלל מספרן הנמוך, הבנות משתלבות עם הבנים. לאחר המשחק התברר כי סעיף בתקנון איגוד הכדורסל מחייב לקבל אישור בכתב מהקבוצה השנייה, אם רוצים לשתף ילדה במשחק. לפי ידיעה ב-nrg, המשחק שבוטל היה המקרה הראשון שבו נעשה שימוש בסעיף זה בתקנון. בגלל ביטול המשחק נרשם הפסד טכני לאליצור רעננה והקבוצה זומנה לדין משמעתי.

בעקבות המקרה קיים איגוד הכדורסל דיון מיוחד בשיתוף בנות במשחקי ליגת הקט-סל. אחת האפשרויות הנידונות היא שינוי

בגלל ביטול המשחק נרשם הפסד טכני לאליצור רעננה

הסעיף בתקנון המגביל את האפשרות לשתף בנות במשחקי קט-סל. על האיגוד הופעל לחץ רב.

מנכ"לית משרד התרבות והספורט, אורלי פרומן, שוחחה עם דגנית גרינבוים, אמה של שירן, והודיעה לה כי תקיים בדיקה מקיפה של הסוגיה בהנחיית השרה, לימור לבנת.

יו"ר רשימת התנועה, ציפי לבני, דרשה מיו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל, לשנות את התקנון. "הצער שנגרם לשירה באי שיתופה מתגמד לעומת ההחלטה של איגוד הכדורסל לצדד בהחלטת המאמן של אליצור להוריד את השחקנים מהמגרש", כתבה לבני.

בעקבות ביטול המשחק התקיימה הפגנה של הורים לשחקני כדורסל, בהשתתפות צעירי הליכוד, נוער מרצ ונציגי התנועה. ביום שישי היה משחק ברעננה בין ילדים מרעננה ומאלפי מנשה. את המשחק ארגנה תנועת "ישראל חופשית", בהשתתפות לבני וח"כ ניצן הורביץ ממרצ.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?