הפגישה היא המסר

מתיחות ברבנות בעקבות מינוי מנכ"ל בתיה"ד הרבניים

לתפקיד מונה הרב דוד מלכא, המקורב לש"ס. הרב הראשי האשכנזי, דוד לאו, טען כי מדובר במחטף

הרבנים הראשיים, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90הרבנים הראשיים, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, התייעץ בתחילת השבוע עם הרב חיים קנייבסקי על רקע המאבק המתפתח בינו לבין הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף. לאו בא לביתו של קנייבסקי עם יו"ר דגל התורה, חבר הכנסת משה גפני. באמצעות הפגישה ביקש הרב לאו להעביר מסר לש"ס, שיצאה להגנתו של הרב יוסף.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, יואב בן צור, דרש מיו"ר הוועדה למינוי דיינים, השר יובל שטייניץ, שלא לקבל את בקשת הרב לאו לדחות את מועד כינוס הוועדה. בפגישה עם קנייבסקי דנו לאו וגפני בבחירת דיינים לבתי הדין הרבניים האזוריים.

"כיכר השבת" מציין שהמאבק בין הרבנים הראשיים התפתח לאחר שהשר לשירותי דת, דוד אזולאי מש"ס, קיבל את בקשת הרב יוסף למנות את הדיין הרב דוד מלכא למנכ"ל בתי הדין

לאו ציין כי הוא נכנס לתפקיד נשיא בית הדין בעוד חודשים מעטים, אך איש לא התייעץ אתו לפני מינויו של מלכא

הרבניים.

הרב לאו טען במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, כי מדובר במחטף. לאו ציין כי הוא נכנס לתפקיד נשיא בית הדין בעוד חודשים מעטים, אך איש לא התייעץ אתו לפני המינוי.

מנדלבליט השיב כי יש קושי במינוי, אבל החליט שלא להתערב ולאשר בפועל את מינוי הרב מלכא. הרב יוסף אמר בשיעור השבועי שלו בבית הכנסת היזדים בירושלים. כי הרב מלכא הוא דיין רב ניסיון והגון וכי מינויו אינו מחטף.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?