תקצוב שעות הוראה

מוסדות המקורבים לש"ס וליהדות התורה יקבלו 278 שקל

הממונה על התקציבים במשרד האוצר הגיש לוועדת הכספים בקשה להעברת תקציבים לרשתות חינוך חרדיות, בהתאם לדרישותיהן של המפלגות החרדיות

מנכ''ל רשת החינוך של ש''ס מעיין החינוך התורני, חיים ביטון, בביקור בתלמוד תורה בחולון. 17022016 צילום: יעקב כהן, פלאש 90מנכ''ל רשת החינוך של ש''ס, מעיין החינוך התורני, חיים ביטון, בביקור בתלמוד תורה בחולון (צילום אילוסטרציה). צילום: יעקב כהן, פלאש 90

ועדת הכספים תאשר את הגדלת התקציבים למוסדות חרדיים המקורבים ליהדות התורה ולש"ס בכ-278 מיליון שקל. "TheMarker" מציין שבפנייה ששיגר בסוף השבוע לוועדת הכספים ביקש הממונה על התקציבים במשרד האוצר, שאול מרידור, להעביר לרשת החינוך העצמאי, המקורבת ליהדות התורה, 106.7 מיליון שקל. בעקבות ההעברה יגיע תקציבה של הרשת השנה ל-1.368 מיליארד שקל. רשת מעיין החינוך התורני, המקורבת לש"ס, תקבל 104.5 מיליון שקל נוספים ותקציבה השנה יהיה 800 מיליון שקל.

מרידור מסביר כי יש להגדיל את תקציביהן של שתי הרשתות כדי לתקצב שעות הוראה במוסדות חדשים שהופעלו בשנת התקציב. לפי דרישת יהדות התורה יועברו גם 17 מיליון שקל ל"סל תלמיד עצמאי" ו-8 מיליון שקלים ל"שיפוצים קטנים".

רשת החינוך העצמאי, המקורבת ליהדות התורה, תקבל 106.7 מיליון שקל. תקציבה של הרשת השנה יהיה 1.368 מיליארד שקל

ש"ס ביקשה להעביר 15 מיליון שקל ל"סל תלמיד מעיין" ו-13 מיליון שקל לנוער חרדי נושר. בנוסף יועברו 5 מיליון שקל למעיין החינוך התורני, לפי סיכום שהושג בשנה שעברה עם חבר ועדת הכספים ח"כ יצחק וקנין מש"ס.

כן הוסכם שסעיף "תרבות יהודית" בתקציב משרד החינוך יגדל ב-9.1 מיליון שקל ויסתכם ב-211.4 מיליון שקל ב-2017. הכספים, לפי הבקשה של האוצר, יגיעו מתקציביהם של משרד הבריאות, משרד הרווחה, משרד ראש הממשלה, משרד המדע, משרד התרבות, משרד הכלכלה והמשרד להגנת הסביבה. משם הם יועברו לרזרבה הכללית – וממנה אל משרד החינוך.

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?