ברזילי ב'

אתרא קדישא מאיים למנוע הקמת רב-קומות באשקלון

אנשי הארגון טוענים שבעבודות נחשפו קברים מתקופת בית שני ודורשים להפסיק בניית מגדל של 30 קומות

חרדים מפגינים נגד החפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ומתעמתים עם המשטרה 25.05.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90חרדים מפגינים נגד חפירות בקברים בגבעת אנדרומדה ביפו ומתעמתים עם המשטרה (צילום אילוסטרציה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

פעילי ארגון אתרא קדישא הגיעו ביום ראשון לאתר בנייה באשקלון, שבו נבנה מתחם מסחר ומגורים גדול, ודרשו לעצור את העבודות. לטענתם במקום נמצאו קברים עתיקים, שחלקם כבר הועברו ממנו. אנשי הארגון החרדי מתכוונים להיאבק בתוכנית הבנייה, כפי שנאבקו בעבר נגד הקמת חדר המיון הממוגן בבית החולים ברזילי בעיר.

פעילי הארגון החרדי אמרו כי אם לא יופסקו העבודות יבואו לאתר המונים, כפי שקרה בחדר המיון. "רשות העתיקות מצאה בחפירות קברים, ובשכבה יותר נמוכה מצאו גם קברים מתקופת בית שני... אנחנו מנסים לפתור את הבעיה עם היזמים ועם העירייה. עכשיו אנחנו בשלבים של משא ומתן כדי לעצור את החפירות", אומר חיים פרידמן, מתנדב באתרא קדישא.

החברה הכלכלית של אשקלון משקיעה מאות מיליונים בפרויקט

החברה הכלכלית של עיריית אשקלון משקיעה מאות מיליוני שקלים בפרויקט הבנייה שנגדו נאבק ארגון אתרא קדישא. ב"הארץ" נכתב כי במקום ייבנה מגדל רב-קומות, שישמש בין השאר את העירייה. בבניין יהיו גם יחידות דיור ושטחי מסחר.

עבודות הבנייה החלו לפני כחודש. באתר אמור להיבנות מגדל של 30 קומות. המגדל נבנה בצמוד להיכל התרבות העירוני וליד כיכר עירונית חדשה, שבה יוקם מרכז מסחרי בשטח של כ-8,000 מ"ר.

מרשות העתיקות נמסר כי "הרשות מנהלת חפירות להצלת עתיקות לפני בניית בניין העירייה באשקלון, ותוצאות החפירה יפורסמו בסיומה".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?