להגדיל תורה

הרשות השנייה ל"קול ברמה": הפסיקו לשדר תעמולה של ש"ס

היועצת המשפטית של הרשות, הילה שמיר, הודיעה על כך במכתב למנכ"ל חדו"ש, הרב רגב. רגב פנה ליועץ המשפטי להעמיד את "קול ברמה" לדין פלילי על שידור כנס פתיחת מערכת הבחירות של ש"ס

שלישיית ההנהגה של שס אריה דרעי אלי ישי אריאל אטיאס אחרי ההכרזה שיובילו במשותף את המפלגה 18.10.2012 צילום: יונתן סינדל. פלאש 90.שלישיית ההנהגה של ש"ס, אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס, אחרי ההכרזה שיובילו במשותף את המפלגה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הודיעה לתחנת הרדיו "קול ברמה", כי החל מהשבוע לא תורשה לשדר תעמולה של ש"ס. היועצת המשפטית של הרשות, עו"ד הילה שמיר, מדווחת על כך במכתב ששלחה למנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב.

רגב התלונן בפני הרשות על שהתחנה שידרה לפני שלושה שבועות כנס בחירות של ש"ס. רגב גם פנה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, בבקשה להפוך החלטה אחרת של שמיר – שלא לראות בשידור כנס הבחירות עבירה פלילית שגוררת העמדה לדין.

במוצאי שבת, 3 בנובמבר, קיימה ש"ס את כנס פתיחת מערכת הבחירות שלה בבנייני האומה. בכנס הילל ושיבח מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, את השלישייה המובילה של המפלגה ואת השר לשירותי דת יעקב מרגי. "יש לנו שר דתות, כמה מקוואות עשה, כמה בתי כנסת, כמה בתי מדרשות, הולך להרבה מקומות, הרבה מקוואות היו ישנים שאי אפשר לטבול בהם, היה צריך לשפץ אותם".

עוד אמר הרב יוסף על נציגי ש"ס: "הם ימשיכו, הם לא גמרו, עוד ידם נטויה, גם בקדנציה הבאה יעשו ככל יכולתם להגדיל תורה

הרב עובדיה על מרגי: יש לנו שר דתות, כמה מקוואות עשה, כמה בתי כנסת, כמה בתי מדרשות

ולהאדירה". השדרן של קול ברמה הוסיף דברי קישור, שבהם דיבר על "התנועה הנפלאה" ועל "פתיחת הבחירות – פתיחת המערכה".

שמיר כתבה לרגב בתגובה: "הדגשנו בפני התחנה כי לא נתיר שידור מסוג זה או דומה לו בתקופת 60 הימים שלפני הבחירות לכנסת ככל שנמצא כי הוא עולה כדי תעמולת בחירות אסורה". עם זאת טענה כי שידור הכנס של ש"ס לא היה בגדר תעמולת בחירות אסורה, כיוון שקרה מחוץ לתקופת 60 הימים הקבועה בחוק. לטענתה, "שידור מכינוס מפלגת ש"ס הינו בעל ערך חדשותי למאזיני תחנת הרדיו 'קול ברמה'".

רגב פנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, בבקשה להפוך את החלטת שמיר ולהורות על העמדת התחנה לדין. לדברי רגב, לא ניתן לראות בשידור חדשות, משום שלא שודרו בתחנה אירועים של מפלגות אחרות. זאת בניגוד לעקרונות של "שוק רעיונות" חופשי ולחובה "להציג באופן מאוזן ושוויוני את מכלול הדעות".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?