חינוך למרמה

עמותה חרדית פיקטיבית הונתה את משרד החינוך

לפי החשד, העמותה קיבלה במרמה עשרות מיליוני שקלים ממשרד החינוך, לתמיכה בתלמידות חרדיות שלומדות במוסד אחרי

תלמידה מכינה שיעורי בית בתנ''ך. צילום: david55king, flickrתלמידה מכינה שיעורי בית בתנ''ך (למצולמת אין קשר לכתבה). צילום: david55king, flickr

חוקרי מפלג ההונאה של משטרת מחוז ירושלים בשיתוף חוקרי מס ההכנסה ירושלים פשטו על דירותיהם של שלושה מחברי העמותה הפיקטיבית "בנות ירושלים – קרן משה". לפי החשד, השלושה קיבלו במרמה עשרות מיליוני שקלים ממשרד החינוך, כתמיכה בתלמידות חרדיות שלמעשה למדו במוסד אחר.

על פי החשד, העמותה שקמה לפני שנים אחדות ביקשה ממשרד החינוך כספים לתמיכה במאות תלמידות, שאינן לומדות במוסד שהעמותה מנהלת. המוסד האחר, שבו לומדות הבנות, מעולם לא ביקש את תמיכת משרד החינוך משום שאינו מכיר במדינה. בנוסף, על פי החשד, העבירו החשודים למשרד החינוך שמות פיקטיביים של תלמידות וביקשו תמיכה בעבורן.

על פי החשד, העבירו החשודים למשרד החינוך שמות פיקטיביים של תלמידות וביקשו תמיכה בעבורן

גביית כספים בעבור תלמידים שלומדים במוסדות שאינם לוקחים כספים מהמדינה נחשבת אחת השיטות המקובלות בקרב חלק מהעסקנים החרדים להוצאת כספים במרמה מהמדינה. מרשות המסים נמסר כי היקף ההונאה נאמד בעשרות מיליוני שקלים בשנים האחרונות. ב-News1 מציינים כי נחקרים גם חשדות להעלמת הכנסות.

מפלג ההונאה החל בחקירה סמויה בעניינה של העמותה לפני כמה חודשים, בעקבות מידע מודיעיני שלפיו קיבלה העמותה כספים במרמה. החוקרים עקבו אחר שלושה מחברי העמותה. ראש העמותה מתגורר בבית שמש ושני חבריו מתגוררים בירושלים ובגבעת זאב.

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?