שבת בלי קניות

איום בחרם על הום סנטר בעכו, שתיפתח בשבת

רב העיר עכו קורא להחרים את סניף הום סנטר בעיר, שהודיע כי ישרת לקוחות גם בשבת

רחוב בעכו. צילום: Yuval Y, wikipediaרחוב בעכו. צילום: Yuval Y, wikipedia

רב העיר עכו, הרב יוסף ישר, קורא לציבור היהודי להדיר את רגליו מסניף הום סנטר הפועל בקניון עזריאלי בעיר. הסיבה: הסניף פתוח בשבת. בעלי החנות התכוונו לפתוח אותה בשבת, אבל לפני כשנה, בטרם נפתח הקניון, חזרו בהם. הסיבה היתה הסערה שהכוונה לפתוח את המקום בשבת עוררה בציבור הדתי. כבר אז עלה חשש מחרם של דתיים וחרדים על החנות.

בימים האחרונים הפיצה הום סנטר פליירים בעכו, שבהם נכתב כי סניף הום סנטר בקניון עכו יהיה פתוח שבעה ימים בשבוע, גם בשבתות. בתגובה על ההודעה אמר הרב ישר: "אנו פועלים לבטל את הגזירה. כצעד ראשון, ציבור שומרי המצוות ידיר את רגליו מהחנות".

סגן ראש העיר, רפי לוזון, שפעל בעבר נגד פתיחת הקניון בשבת, הביע מחאה חריפה על הכוונה לפתוח את החנות בשבתות.

סגן ראש העיר: כנראה הזיכרון של בעלי הרשת קצר, והם מעוניינים ללמוד שוב בדרך הקשה

"כנראה הזיכרון של בעלי הרשת קצר, והם מעוניינים ללמוד שוב בדרך הקשה", אמר. "הם שכחו את החרם הכבד שהוטל עליהם לפני שנים, כשפתחו את החנות בשבת, ובעקבות החרם החליטה הרשת לסגור בשבתות. גם כעת הם יאכלו את הדגים הסרוחים שבישלו בעצמם ויסגרו את הסניף בעיר".

מנכ"ל הום סנטר, אהרון מידן: "אנשים רבים בעכו פנו אלינו ושאלו מדוע הסניף לא פתוח בשבת ולמה הם צריכים לנסוע עד לרגבה ולרכוש בחנות מתחרה. נעתרנו לבקשת לקוחותינו, ואנו מכבדים את אלה שאינם מעוניינים לקנות בשבת. נשמח לראותם בשאר ימות השבוע".

מקבוצת עזריאלי לא נמסרה תגובה.

 לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?