גיהנום לרופאים וארכיאולוגים

משי-זהב חושף: השיטות האלימות של מחתרת קש"ת

ריסוס כתובות, פגיעה בחנויות והתנכלות לפתולוגים הם כמה מהפעולות שנקט הארגון החרדי הקיצוני. בספר העומד לראות אור מתאר יהודה משי-זהב את דרכי הפעילות של קש"ת

יו''ר זק''א, יהודה משי זהב בזירת פיגוע התאבדות. צילום: פלאש 90יו''ר זק''א, יהודה משי-זהב, בזירת פיגוע. סיפורים מהמחתרת. צילום: פלאש 90

לפני שנים נמנה יהודה משי-זה"ב, כיום יו"ר זק"א, על שורות הארגון המחתרתי קש"ת. הארגון הלוחמני נאבק נגד חפירות ארכיאולוגיות בקברים ונגד ניתוחי מתים ונקט אמצעים אלימים. בין השאר השחיתו אנשיו את אנדרטת הדווידקה בירושלים, פגעו בחנויות בעיר וריססו כתובות על קברו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל.

בספר חדש, "צעירי המחתרת", מתאר משי-זהב את שיטות הפעולה של הארגון. פרקים מהספר מתפרסמים מדי פעם בעיתונות החרדית והם מצוטטים ב-ynet. משי־זהב מתאר, לדוגמה, כי במחאה על ניתוחי גופות ריססו אנשי קש"ת על שלטי הכוונה בכביש ירושלים־תל אביב כתובות בנוסח "נהג היזהר, הפתולוג רעב".

משי-זהב כותב כי לאחר שראו כי פעולותיהם אינן משפיעות, "החלטנו להביא את הגיהנום לתוך בתיהם פנימה". הפעילים

במחאה על ניתוחי גופות ריססו אנשי קש"ת בכביש ירושלים־תל אביב את הכתובות 'נהג היזהר, הפתולוג רעב'

שפכו זפת בכניסה לבתיהם של הרופאים והפתולוגים ואף הניחו שם מטעני דמה.

בפעולה אחרת ציידו הפעילים ילדים במעטפות שהכילו קליעים ושלחו אותן לרופאים. בתוך המעטפות חיכתה לרופאים הודעה: "הפעם זה רק בדואר".

נגד פעילים חילונים שתמכו בחפירות ארכיאולוגיות במתחמי קבורה נקטו פעילי קש"ת (קבוצה שלא תשלים) שיטה אחרת. הם שפכו צבע דביק למי השתייה שלהם. "אצל חלק מהארכיאולוגים שמנו במכלי המים טבליות שוקולד 'אקס לקס' שגורם לשלשולים מיידיים. לא צריך לדמיין את התוצאות", כתב משי־זהב.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?