לחץ מופרז?

משפחתו של רז אטיאס מאשימה את עמותת אפרת

לדברי המשפחה, מתנדבות העמותה לחצו על רז וחברתו שלא להפיל את העובר. העמותה מכחישה כל קשר לפרשה

מודעה של אגודת אפרת, צילום: ygurvitz, flickrמודעה של אגודת אפרת, צילום:ygurvitz, flickr

ריקי אטיאס, אמו של רז אטיאס, שנהרג בשבוע שעבר כשנמלט עם חברתו ההרה, טוענת כי מתנדבות של אפרת – עמותה הפועלת נגד הפלות – הפעילו לחץ על הזוג. "הבעיה העיקרית היתה שישבו שם שלוש 'שומרות הריון' מארגון אפרת, שאמרו לה: 'אל תפילי. אנחנו מאפרת, אנחנו נתמוך בך'", אמרה אטיאס.

היא הוסיפה כי ביום רביעי שעבר חשה ש"יש קצת לחץ על רז", שלא לבצע הפלה. אמו של רז אטיאס אמרה לחדשות 2, כי בחדר שבו אושפזה חברתו בבית החולים, ישבה לידם פעילה של אפרת שניסתה לשכנע אותם שלא להפיל את העובר. "היא ישבה, קראה תהילים והסבירה למה אסור לה לעשות הפלה, שהיא מכירה נשים שעשו הפלה והתחרטו על כך כל החיים. זה מאוד הלחיץ את שניהם, שהם די צעירים והכל קרה בטעות. ואני מפחדת שזה מה שלחץ את רז לרצות להתאבד".

"היא אמרה פעם שהיא רוצה לשמור את הילד ופעם שהיא לא רוצה", תיארה אמו של רז אטיאס את לבטיה של חברתו  

היא ישבה, קראה תהילים והסבירה למה אסור לה לעשות הפלה

בימים שקדמו לבריחה של בני הזוג. הבריחה הסתיימה במותו של אטיאס.

באפרת, המזוהה בציבור כעמותה דתית, מכחישים כל קשר לפרשה. בראיון ל-ynet אמר יו"ר אפרת, ד"ר אליהו שוסהיים, כי ערך בדיקה ומצא שמתנדבות העמותה לא היו בקשר עם הנערה. "היא לא רשומה אצלנו", טען.

שוסהיים הוסיף כי אפרת אינה מטיפה לשמירת הריון בלתי רצוי, אלא שמה לה למטרה להציג לנשים את כל המידע הרפואי הרלוונטי לקבלת החלטה בעניין. הוא הדגיש כי העמותה מציגה מידע רפואי בלבד, ולא דתי, מוסרי או פילוסופי. "אני לא אסכן את הקריירה שלי כרופא", אמר, "אסור להשתמש אצלנו בטיעונים שאינם רפואיים".

ד"ר שוסהיים חובש כיפה ומוסמך לרבנות, אבל לדבריו יש הפרדה מוחלטת בין תפיסת העולם הפרטית שלו לפעילות המקצועית של הארגון. "הנושא הדתי לא משחק שום תפקיד", אמר.

לידיעה בחדשות 2

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?